Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Falu vagy város?

Falu vagy város?

Figyelt kérdés
Sokat filózunk ezen az asszonnyal, most egy kis városban lakunk majdnem a központban, de mégis családi házas, rendezett övezet, ami a gond talán, hogy mindkét oldalról, de 300 méter távolságban nagyobb út halad, az egyik igen forgalmas, de én nem érzem, hogy a levegő rossz lenne, némi kis zaj hallatszik, ha kint vagyukn, bent egyáltalán nem, az a 300 méter azért biztosan számít valamit. Az asszony felvetette ötletként, hogy milyen jó lenne egy teljesen csendes faluban lakni. Én meg mondtam, hogy tök hülyeség lenne, mivel télen a kéményekből áradó mérges bűzt lehetne szipákolni, nyáron meg a sok pollent, semmivel nem lennénk előrébb, sőt. Aztán lehet nincs igazam, de voltam egy-két faluban, borzalmas bűz tud lenni ilyenkor télen.
2018. nov. 7. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze nyilván vannak kivételek, én most inkább a környékre gondolok.
2018. nov. 7. 22:29
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Csak a város! Vácon lakom, ha nem Budapest lenne a megyeszékhely, akkor Vác lenne. Király város! Imádom.
2018. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Hidd el, jó helyen vagytok. Én is kisvárosban, csend, nyugi, béke és lökdösődés mentes infrastruktúra.
2018. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A falunak azért megvannak a hátrányai (persze falutól függ). Ugyanúgy lakhattok egy faluban is 300m-re egy forgalmas úttól, falvakon is haladnak át utak, ha csak az út miatt váltanátok, akkor költözzetek messze az úttól. Falu jól hangzik, de az infrastruktúra, a szolgáltatások kisvárosban jobbak. Esetleg még egy falu városhoz közel lehet jó.

Ha nagyváros és falu között kellene választanom, akkor falu, de ha kisváros falu között, akkor kisváros.

2018. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van más lehetőség is, én a falvaktól is távol lakom, itt nincs bűz :D Mondjuk tömegközlekedés sem, de nem is kell.


Sokféle falu és város van, különféle részekkel. S kinek mi fontos. Nekem a nyugalom és a jó levegő SOKKAL fontosabb, mint a boltok, amikhez simán el tudunk jutni autóval, ha kell, csak ritkán és hosszabban tesszük.


Én sosem érzek bűzt, ha bemegyek a közeli falvakba, de tuti azoknak is van bizonyos részein ilyesmi. Azért én egy városból is kinézem ezt, nyilván ott is égetnek mindenfélét egyes övezetekben.

A pollenhez nem tudok hozzászólni, én nem vagyok rá érzékeny, ami jó, ha már itt lakom erdők és szántók között, annyi fával s egyéb növénnyel a telken is, amennyi többé-kevésbé kényelmesen ráfér... Ember, az nincs sok, ami jót tesz a levegőnek is és a zajszintnek is (bár a paraszt sokat traktorozik éjjel, de az inkább hangulatos, legalábbis 3 rétegű, elég jó hangszigetelésű ablaknál. hallom, de nem zavar). Valamennyi zaj MINDENÜTT van, ahol van ember. Itt pár km-es körzetben 3 ház lakott, nyáron azért többen vannak itt és nyilván nincs csend. Egy faluban főleg nem, ott még közvetlen szomszédok is vannak, nekem itt nincsenek. De a szomszéd utcából is áthallatszanak a zajok. Nem olyanok, mint egy forgalmas útnál, de mégis, lehetnek zavaróak.

2018. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

300 méterre egy forgalmas úttól akkor is rettenetes a levegő, ha nem érzed.


Vannak olyan falvak, ahol nem bűzlik télen semmit, a leggazdagabb települések listájáról válogassatok.

2018. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Falura szavaznék, ha lenne pénzem. Nem járnék be onnan sehova dolgozni lenne kocsim, nem kéne spórolni a benzinnel stb.

De így azt mondom, hülye az aki pénz nélkül falvakban nyomorog.

Számomra amúgy ideális lenne egy kisváros, mondjuk olyan 20-40 ezer fős lakosú kisváros. Ott minden meg van, ami kell.

Nagyvárost azt kifelyezetten nem szeretem. Mondom ezt úgy, hogy a jelenlegi városom 10millió fős, de laktam Pesten is, és kisvárosban is. Utóbbi a legjobb.

2018. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Maradjatok ahol vagytok. Falun ahány felnőtt annyi autó kell, hacsak nem betanított gyári munkában gondolkodtok, ugyanis nekik van munkásbusz. Sok idő és pénz a közlekedés. Zaj, bűz mindenhol lehet. Falun nem sok esemény, kikapcsolódási lehetőség van , minden drágább a boltokban , pletykásak az emberek, én most menekülök faluról...
2018. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!