Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem meleg két radiátor?...

Miért nem meleg két radiátor? Kondenzációs kazánt szereltettünk a 30 éves fűtésrendszerbe. Két radiátor kivételével minden forró. (68°C).

Figyelt kérdés
Mivel nem volt a radiátoron légtelenítő szelep, azt mondta cseréljük ki a szelepeket, de legjobb lenne a radiátort is. Megtörtént, de a radiátor továbbra is hideg. Mivel szinte minden radiátor szelepe rossz, nem lehet elcsavarni, azt javasolta ki kell őket cserélni, hogy elzárjuk a többi radiátort és így kimegy a levegő.15 radiátorról van szó, nem kis költség, de mi van ha akkor sem lesz jó? A régi rendszerrel ez a két radiátor is működött. A csövek a radiátorig melegek.

2018. nov. 8. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Radiátor szelepek hiánya nélkül eléggé nehézkes lesz .

A kondenzációs kazánt max 60 fokra,de inkább 55 re kell állítani.Ilyen hőfoknál mint amilyet írtál,nem tölti be azt a szerepét amire készült.Azaz nem gazdaságos,már ugy működik mint 1 hagyományos cirkó.

2018. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a víz hőmérsékletét már így is lejjebb állíttattam, mert 75 fokra felvette a szerelő. De most is sok, lejjebb fogom venni. Ma próbáltam légteleníteni, de csak víz jött a radiátorokból, viszont az egyik felső része langyos.
2018. nov. 8. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Keringető szivattyú van? Nálunk két szintes a ház és itt is ez volt a probléma.
2018. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak ami a kazánban van. A régit leszerelték.
2018. nov. 10. 12:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem levegös nincs eldugulva stb akkor rosz a rendszer beszabályozása. A viz mindig a kisseb ellenálás felé halad. A két lagyos radiátor ellenálása túlnagy a többihez képest. Ha cserélitek a szelepeket mindenkép termosztatikus radiátor szelepeket szereljetek be. Ezekkel megoldható a helységenkénti szabályozás.
2018. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak azt nem értem, eddig hogyhogy működött.
2018. nov. 11. 19:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Joval nagyobb volt szivattyú igy képes volt abban a két radiátorban is megforgatni a vizet vagy esetleg szereléskor bekerült valami a renszerbe. Igy látatlanban nem sok mindent lehet mondani. De a szelepeket mindenképmegéri lecserélni elég sok energiát meg lehet vele takaritani. Nincs tulfütés, ha nem használod a helységet visszaveheted a hömérdékletét.
2018. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes lenne betenni egy nagyobb szivattyút? Most a régi szelepeket befújtam WD40-nel, megmozgattam, elzártam. Kíváncsi leszek lesz-e változás. Félek túl nagy felfordulással fog járni a csere, ugyanis alul nem voltak elzáró szelepek, ha cserélik, és tesznek alulra is, akkor a radiátort is arrébb kell tenni. ( gondolom) Az meg már elég nagy munka, csak tavaszra terveztem.
2018. nov. 13. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nem szerencsés nagyobb szivattyúra cserélni. Nem biztos hogy megoldja a gondot, és energia pazarló. A rendszerben hol helyezkednek el a radiátorok? Ha közel a szivattyúhoz valoszinübb a dugulás ha messze valoszinübb a beszabályozás. Egymás mellet van a két radiátor? vagy teljesen más helyen és van közte radiátor ami müködik rendesen?


[link]


Talán valami hasonloval megoldható viszonylag egyszerüen is. A szelepek cseréjét mindenkép javaslom viszonylag gyorsan megtérül, föleg ha vannak helységek amiket nem használtokállandoan.

2018. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A radiátorok messze vannak a kazántól, de ma reggel melegek voltak. Este hatásos volt a WD40 + szelep mozgatás + elzártam az emeleti szelepeket.Kíváncsi leszek este , illetve hidegebb időben fönt mi lesz, most nem megy a rendszer, a termosztát programozva van, majd du. kapcsol be, nem akarom emiatt felfűteni a lakást. Köszönöm a linket, ez a beszabályozó szelep hova kerül? Egyébként terveztem a szelepek cseréjét, de csak tavaszra. A kondenzációs kazánt hány fokra érdemes állítani. A szerelő 75 fokra vette, de mi 55-re levettük. Sok helyen olvasom, hogy még az is sok. Mennyi az ideális és gazdaságos? Köszönöm a segítséget.
2018. nov. 14. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!