Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan gazdaságosabb egy...

Hogyan gazdaságosabb egy konvektort üzemeltetni? Ha folyamatosan azonos hőfokon tartom (4-es fokozat, ami 22 fokot jelent), vagy ha amíg távol vagyok (kb reggel 8 és este 6 között) addig letekerem N fokozatra?

Figyelt kérdés

2018. nov. 10. 23:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
10: Már másodszor írod ezt. Hol olvastad, hogy erre biztatok másokat? Biciklizel fórumozás közben, hogy ennyire nem vagy képben, mit írnak mások? Javaslom, figyelj oda arra a szitura, amiben vagy, mert tiszteletlenség másokkal, te meg rövid úton elpatkolsz.
2018. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

# 11


Azt irtad a konvektor használata drága, te gáztüzhellyel fütesz. Ez általában ajánlásnak tekinthető.

2018. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges fűteni az üres lakást, vedd le teljesen a konvektort, ha nem vagy otthon. A konvektor pillanatok alatt felfűti a helyiséget, nem olyan, mint a központi fűtés, hogy órákba telik, míg meleg lesz. Nálunk (szigetelés nélküli 60 éves ház) is konvektorok vannak, és sosem fűtünk, ha nem vagyunk otthon, de ha fűtünk, akkor kellemes meleg van. Az összes központi fűtéses ismerősöm a többszörösét fizeti a mi gázdíjunknak, pedig spórolnak a fűtéssel.
2018. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Tekerd le, míg nem vagy otthon.Pár évtizedet lehúztam konvektoros lakásban. Már most (volt rezsiizé, csökkentés) otthon voltam egész nap, egy szobát fűtöttem (kettőből), 20 ezer februárban, mikor hó van és mínusz 20 fok. Ha nem nullára veszed le, akkor csak addig, míg kattan (mikor belobban, ahogy feljebb veszed), ez kb. 3-as fokozat, a beállításától függ. A konvektor nem cirkó. Helyi fütés, nem tudsz vele egyenletes hőmérsékletet csinálni. Ne menjen állandóan. (Ha sose veszed le, megsülsz).
2018. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!