Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen lakókocsiban lakni...

Milyen lakókocsiban lakni folyamatosan?

Figyelt kérdés
Persze olyan lakókocsira gondolok ami minden szükséges dologgal fel van szerelve.. víztartály, WC, zuhanyzó, franciaágy, asztal, hűtőszekrény, tűzhely, mosogató, fűtés / klíma.. 230V rendszer, meleg vízrendszer, napelem stb...

2018. márc. 12. 06:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak akik legalább 1 napot töltöttek már lakókocsiban úgy, hogy benne is aludtak, WC-ztek, zuhanyoztak, ettek.. stb... olyanok válaszát nem várom akik a tapasztalatlan véleményüket írják le, csupán az alapján amit gondolnak.
2018. márc. 12. 06:11
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer 5 nap egyhuzamban. Nem mondom, hogy nem csinálnám újra, mert élmény volt, de.....

A WC annyira kicsi volt, hogy a nyakamba volt a térdem. A zuhanyzáskor a 4 falból 2höz folyamatosan hozzáértés.

Konyha full minimális, egy pirítós is logisztikát kíván. Hűtés-fűtésről nem tudok nyilatkozni, nem kellett használni.

2018. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak nyaraláskor aludtam lakókocsiban. Nem tudnék élni benne. Olyan volt, ahol a franciaágyból lehet étkező bútort csinálni. Állandó macera mit forgassak, hova tegyem, nincs hely. A konyhában már a rántottával is gondok voltak, mert nincs hova pakolni. A wc-ben, zuhanyzóban némi túlzással klausztrofóbiás voltam.

Néhány hétig talán átmenetileg eléldegélnék benne, nyaralni is poén volt, jókat nevettünk a szituációkon, de hosszútávon ebben élni szerintem nem lehet ép ésszel.

2018. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Horgászni járok lakókocsival, általában 3-4 napra, ritkábban 1-2 hétre. Túl szűk az élettér, nem szívesen használnám életvitelszerűen, de hordozható nyaralónak tökéletesen megfelel. Télen, úgy -5 -10°C fokig viszonylag jól befűthető, ez alatt viszont már kevés a pár centis hőszigetelés. Nyáron pedig mindenképpen egy hűs árnyat adó fa alá kell tenni, különben dögrovás van benne.
2018. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Főleg azt, hogy értelmes volt és tényleg csak olyanok válaszoltak akiknek konkrét tapasztalatuk van! Nagyon köszönöm, nem erre számítottam, főleg nem a gyakorin.


Várom persze a további válaszokat is, kíváncsi lennék még további téli-nyári tapasztalatokra, szennyvízürítés, víztartály feltöltés milyen macerával jár, biztonság mennyire megoldható, h ha valaki nem lakik benne, akkor feltörik, kirabolják. Mennyire hallatszik be a kinti hang és kintre mennyire hallatszik ki a benti hang.. pl aki nem túl hangosan, de úgy viszonylag élvezhető hangerővel zenét hallgat bent az mennyire hallatszik-ki, vagy egy kényelmes beszélgetés nevetgéléssel esetleg..


Áramellátás hogyan történik? Hálózatról valaki feltölti az akksit és pár napig jó, vagy esetleg napelemmel folyamatosan szinten lehet tartani úgy, hogy akár egy mindennapos hajszárítás is belefér?


További részletre kimenő válaszokra kíváncsi lennék még. :)

2018. márc. 12. 16:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi több mint egy hetet töltöttünk egy lakóautóban fűtésszezonban Ausztria-Németország vonalon. A víz, wc tartály ürítés, víz és áramvétel megoldott, sok lehetőség van erre. A fűtést gáz biztosította, meg egy kis áramos hősugárzó, ha épp áram közelében voltunk. Mivel szeretjük a kuckós helyeket, nekünk tökéletes volt és kényelmes, nyilván nem egy 100 nm-es házhoz kell viszonyítani. És az is igaz, hogy egy 4 személyest használtunk ketten. A konyhája elég nagy volt, én mindennel boldogultam. Sok rakodóhely volt benne, amit lehetett ledes cuccal oldottak meg. Biztonságban éreztük magunkat, mert be volt zárva az autó, illetve olyan helyeken, parkolókban álltunk meg, ahol más lakóautó is állt.(stellplatz) Életvitelszerű használata jelentős kompromiszumokkal jár, de nem lehetetlen küldetés ha szereted a kalandot, kihívást.:) Valahol a sátor és a lakás között van félúton, így nem ér csalódás. :)
2018. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy 2 aksi volt, az egyiket az autó használta, a másikat a "ház", ami elhasználódott, azt utazás során visszatöltötte. Napelem nem volt. Az említett két országban biztonságban éreztük magunkat, nem kellett attól tartani, hogy kirabolnak.
2018. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen járok hosszú hosszú évek óta lakókocsival nyarlani. De nem élnék benne. Nem biztonságos, nem lehet rendesen bezárni. Nézz csak rá a zárra, vagy az ablakokra. Nálunk gázról megy a fűtés és a hűtő is, de állandóan probléma van vele, nehéz beindítani, ha egyszer beindult nem mindig hűt/fűt. Persze alkatrészt csak angyon drágán, vagy egyátalán nem lehet találni. Akksit használunk az áramra egyébként. Még egyedül ellehet valahogy benne lenni, de többen már nagoyn kényelmetlen. Persze ez egy régi lakókcsi, nem olyan mint az amerikai filmekben van. De én nemtudnám elviselni a kis életteret, iletve hogy annyira összevagyunk zárva. Ami még eszembe jutott, hogy azért ha vihar van elég félelmetes tud lenni. Illetve ha hidegebb van azért fázni is fázik az ember. Ugaynígy nyáron ha nem árnyékbam állsz, ugyanúgy mitn az autó nagoyn hamar felmelegszik, és elviselhetetlen odabent. Főleg ha még főzni is próbálsz valamit.
2018. márc. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
12%
Ha a "folyamatosant" életvitelszerű ott lakásra érted arra válaszolnék, non nem saját tapasztalatból, de volt valamelyik csatornán egy ilyen családról film. Ebben az esetben más szempontok is előjönnek a már említetteken kívül. A kisgyerekek akik így nőnek fel súlyos hátrányosság érzettel rendelkeznek és kész csoda nekik amikor a család egy barátnál lakik pár napig. Nagyon hiányzik nekik az állandó stabil lakás. Nem lehetnek normálisan játékaik mert a hely szűke miatt mindig szelektálni kell, ugyanez a felnőttekre is érvényes, nem vehetnek meg bármit. Egy bicikli már komoly gondokkal jár. Sok ilyen következik belőle. A gyerekeket próbálták belenevelni, de a kamerába négyszemközt sokszor megmondták mi mennyire hiányzik nekik.
2018. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

90-92ig egy saját magam által átalakított Robur ban laktam olaszországban, wc fürdő nem volt, ezeket vagy a munkahelyeimen intéztem, vagy erdő szélén ahol laktam...

Utána egy vw-t alakítottam át lakóbusszá, abban még további 3 évet lehúztam, télen lementem egészen a csizma csücskéig, ott nincs annyira hideg...

Imádtam azt az életformát, de aztán lett gyerekem és le kellett telepedjek.

2018. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!