Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van csúnya hangja az...

Miért van csúnya hangja az Immergas VICTRIX EXA 24 X ERP fali fűtőkazánunknak, használati melegvíz előállítása közben?

Figyelt kérdés
Akkor jön belőle a brixmotoros fűnyíróra emlékeztető hang amikor elkezdi felfűteni a mellette lévő 200 literes indirekt tárolót! Pontosabban akkor, amikor az előremenő fűtővíz 78-80 fok közelébe kerül!Radiátor fűtés üzemben nincs gond, ott max.60 fokos előremenőnél nagyon csendesen üzemel! Félek, hogy valami rendellenesnek tűnő hang miatt esetleg tönkremegy a kazán! Egyébként szerintem a cirkoszivattyújából jön a csúnya hang...

#gázkazán #falikazán #kondenzációs #használati melegvíz #cirkó szivattyú #indirekt tartály
2018. nov. 13. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
ÉN ugyan nem sokat értek hozzá,de ha ez a kazán is kondenzációs,akkor akkor a fűtővíz max 60 fokosnak szabad lenni.Nálunk a beüzemelők 55 re állították be .
2018. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy mennyire állítom be a kívánt hőfokot, akár a használati melegvízről, akár a fűtésrendszerben keringő hőfokról van szó. Az a lényeg, hogy amikor az 48 fokra állított bojlerben 43 fokra lesik a hőfok akkor ugye elindul a visszafűtése. Ilyenkor, hogy minél előbb legyen újra 48 fokos melegvíz a kazán 80 fokos előremenőre kapcsol. Ekkor jön a furcsa, csúnya hang.
2018. nov. 13. 19:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Meg lett a hiba!

Totál el volt dugulva a kazántest! Elkövettem azt a hibát, hogy nem mosattam ki a radiátorokat amikor feltették! A radiátorok belső faláról leázó mocskos olajos trutymó elkezdett cirkulálni a rendszerben és elrakta a kazántestet! Kiszerelte a szerelő, kimosta, kisavazta, azóta jó, és persze gyakoribb szűrőmosásra biztatott, ami a kazán visszatérőjére szereltek a kazán elé!

2021. jan. 23. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!