Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tippek ha nincs gáz? (többi lent)

G. M. kérdése:

Tippek ha nincs gáz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval a társasházban, ahol lakom, most két hétig nem lesz gáz, tehát se fűtés, se meleg víz, se semmi. Valaki volt már ilyen helyzetben? Hogy ,,éltétek túl"? :)

2018. okt. 25. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kapcsolják ki?


Fűtés megoldható egy olajradiátorral. Főzés pedig rezsóval. Ezt már 5000 forinttól lehet kapni.

Fürdésnél pedig a rezsón kell melegíteni vizet, s azt beleönteni a kádba. Nem kell nyakig ázni benne!

2018. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp érdemes körbe kérdezni ismerősi kört, hogy nincs-e villanyrezsó/hősugárzó valakinek kölcsönbe, persze ha nincs venni is lehet, de csak ezért a két hétért nem feltétlen kell, ha tudsz szerezni.

Nálunk 2 éve volt hasonló, igaz csak 1 hétig, de abban az egy hétben igen "fitt" voltam, minden nap voltam vagy kondiban, vagy uszodában, és ott az edzés, vagy az úszás után lezuhanyoztam--> azaz a fürdést ott tudtam le, talán egyszer melegíttetem rezsón vizet a fürdéshez otthon.

Plusz egy tipp, ami áramot fogyaszt, az többnyire veszteség hőt is termel, nem mondom, hogy emiatt égesd mindenhol a villanyt a lakásban, de pl az én monitorom felér egy kisebb hősugárzóval :)

2018. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta (de a máshol zuhanyozás sem volt egy rossz ötlet, ha az kényelmesen megoldható... bennem fel se merülne, túl sokat laktam nemcsak gázzal, de vízzel sem rendelkező házban s nem volt vele gond, még ha ma már morc lennék is, de 2 hét nem sok).

Ha muszáj venni főzéshez valamit, én rendes főzőlapot vennék, az se drága (még az indukciós sem, illetve a többit nem is ismerem, én mindig indukciósat veszek), a rezsó irritálóan lassú, persze 2 hétig lehet, hogy megteszi, ez attól is függ, mennyit főz az ember, én rengeteget, mondjuk inkább nem főznék, úgy is megoldható az étkezés, de a rezsót nem szeretem. Korlátozott főzési lehetőséget a mikró is ad. Már ha nem villannyal megy eleve a főzés vagy legalább a sütés, ezt végülis nem tudjuk.


Előző, ma már a világítással ritkán lehet jól fűteni, nekünk is sok éve kisebb fogyasztású, sok helyen pedig egyenesen ledes izzóink vannak (no persze, az is valami, de nem annyi, mint amikor még 100 wattos volt a lámpa s az ment órákig, a nagyobb csillárokról nem is beszélve). A számítógépekkel viszont lehet fűteni, ahogy sok más géppel is. Bár sok háztartási gépnél rámennek a fogyasztásra, bizonyos dolgokhoz sok energia kell, amiből jórészt hő lesz.

A normál főzés mindennel jó fűtés, ezt tapasztalhatjuk is, pocsék a hatékonysága, sok a hulladékhő. Bár végülis sokszor hő lesz a hasznos dolgokból is, a világítás fotonjaiból is, csak akkor nem kapjuk meg a hőt, ha kiszaladnak az ablakon s kint csapódnak be.

2018. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek, végül az indukciós főzőlap lett a nyerő, azzal tudok főzni, meg a víz melegítés is megoldható.
2018. okt. 31. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!