Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha 'hordozhatos'...

Sanzii kérdése:

Cserépkályha 'hordozhatos' jobb nint egy lemez kandallo kibek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lemezkandalló: mindaddig melegít, míg ég benne a tűz, van parázs.

Hordozható cserépkályha: samott-bélése van, tehát idő kell, míg átmelegszik, ám hosszabb ideig tartja a meleget.

.

Ha nekem kéne választani, én az utóbbit választanám.

2018. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok. akkor cserélem.igaz kell hozzá négy ember jo sullya van.köszi.
2018. jún. 7. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:

A lemez kandallóban is van samott.

Ez a hordozható cserépkályha szerintem csak parasztvakítás,ellenben jó drága és nehéz.

2018. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
25 000 ért vettem .nehéznek nehéz.........
2018. jún. 7. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy a cserépkájha tobább tartja a meleget. Ezek a vas kandallók jobbára látványelemek pláne a legolcsóbbak.
2018. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem hordozható cserépkályhám van. Pár dolog, amit tapasztaltam. Ha valaki nincs sokat/hosszan távol a házától, simán megteheti, hogy ősszel begyújtja, és tavasszal elalszik a tűz a cserépkályhában. Egy átlagos sátortetős falusi kockaház közepén van. A legnagyobb hidegekben kicsit kevés, azért van a fürdőben egy hagyományos kályha, és a kettő együtt már elbírja azt az egy hónap valóban téli időszakot. Az igazi egy épített nagy cserépkályha lenne, de nincs rá pénz most, ezért ezt vettük 100 000 forintért kb. 6 éve. Egyszer vettem le a tetejét, és kicsit kijavítgattam samottal, meg agyaggal, de szét nem szedtük. Még semmi baja. A tetején a nyílást megnagyobbítottam. Flexel vágtam egy négyzetet a karika köré kb úgy, hogy felénél legyen a vágás a keret és a karika között. . A kieső darab szélére hegesztettem laposvasat. Annak alsó szélére ragasztottam hőálló szalagot. Így ez visszahelyezhető. (az elején kipróbáltam, hogy hegeszthető e a platni! A enyém igen) Kis darab laposvasat még hegesztettem az elejére, amit fogóval meg lehet csípni, így a régi/új nagy tetőt csak hátrahúzom, és tudok beletenni nagyobb hasábokat, tuskókat is. (Az elején nem figyeltem, és ha elbillentettem a tetőt, leestek a karikák! (az eredeti nyílás fedele)) A saját oldalajtaján nehézkes a parázstól a fa behelyezése, a tetején lévő gyári nyílás pedig kicsi. Ezért kellett megnagyobbítanom. Éjjelre nagyobb fákkal rakom meg, és az reggelig ég/inkább parázslik). A kéményt lezárni tilos, mert életveszélyes! Az elejét sem szabadna, amíg nem csak parázs van, de én azt le szoktam zárni. Kis nyílást kell hagyni, mert ha nem, időnként berobban a keletkezett gáz, és az kicsit ijesztő. Felcsapja a tetőt, és füst lesz. Ez így nem szabályos, de már ritkán történik. Kezdem kitapasztalni, mekkora nyílást kell hagyni a kályhaajtón. Kell hagyni hamuréteget alatta, akkor tovább tartja a parazsat. Tudom, hogy szabályosan gyorsan, rendes levegővel kéne elégetni a fát, majd mikor már csak láng nélküli parázs van, akkor lezárni, de ez a kályha kicsi a nagyobb hidegben, ezért kell a folyamatos égés, hogy a vas tetején is melegítsen, mint egy sparhelt. Ezért, ha otthon vagyok, akkor rendes levegővel, szinte folyamatosan ég, mint egy normál kályha) Az én kályhámon körbetekerős levegőzőfedél van, ami nem nagyon tetszik, mert vagy szorul, vagy magától lezár. (akkor szokott "felrobbanni" Szerintem, jobb az oldalra húzkodhatós. Nem is értem, miért gyártják a tekerőst? Átmeneti időszakban azért többször elalszik. Ilyenkor én rakok papírra fakérget, apró törmelékfát, majd nagyobbakat. Akác a legjobb, mert az akkor is ég, ha nem teljesen száraz. Szoktam kis gázolajat (véletlenül sem benzint!!!) is lottyantani rá, így könnyebben begyullad. Nem sokat! A lényeg, ha hideg a kályha meg a kémény, a kémény szobában lévő alsó tisztítónyílását leveszem (nálam még beton ajtaja van) és újságpapírt kell belegyújtani, hogy induljon meg a légáramlat. Rádobni még pár gombócba gyúrt újságlapot, és visszazárni a kéményajtót. Így már be lehet gyújtani a kályhában a tüzet. Nem fog füstölni, mert már húzza a levegőt a kémény. Ha mégis kicsit füstölne, a levegőnyílás elzárásával és óvatos nyitásával még ezt is meg lehet akadályozni. Igen, ha egész télen sokszor lefojtottan tüzelünk, akkor jobban füstöl a kéményünk, meg kátrányosodik a kémény belseje. De ez eddig nem jelentett gondot. Időnkét ki kell karmolni a kéményt. A kályhát meg egy régebbi ipari porszívóval kiporszívózom. A kéménynyílásán (kályháén ) dugom be/le a szívócsövet, majd meg a platnin kivágott nagy felső töltőnyíláson. Az alsó átömlő szokott megtelni hamuval, azt kell kiporszívózni. Van ugyan egy tisztítógomba az oldalán, de azt még nem szedtem ki. Állítólag áztatni kell ronggyal, majd miután az agyag felázott, ki lehet venni, mint egy dugót. Hú, ez elég hosszú lett! Egy szuszra el akartam minden tapasztalatomat mondani. Lehet, minden nem is szabályos, ezért semmilyen felelősséget nem vállalok! A lényeg, vettem két szénmonoxid jelzőt, meg egy füstérzékelőt! Fő a biztonság! Még eddig egyik sem jelzett, de ki tudja! Az ördög nem alszik! Azért kellenek ezek a praktikák, mert egy hordozható cserépkályha kicsi egy házba! Ha lenne megfelelően nagy cserépkályha, akkor azt valóban lehetne szabályosan üzemeltetni. Ezt a lefojtva tüzelést, hogy hosszabb ideig ne aludjon el a tűz ha nem alkalmazod, akkor a többi szerintem hasznos, és szabályos!
2018. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy a hordozható cserépkályha viszonylag gyorsan ad meleget! Főleg a nagy, építettekhez képest. Ez azért van, mert a teteje vas, ami hamar átmelegszik, és ezért szinte azonnal sugározza a hőt. Azt mondják, azért jó ha nem hagyjuk teljesen kihűlni (minden nap), mert a gyakori hőingadozás /hőtágulás hamarabb szükségessé teszi a felújítását.
2018. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!