Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazánnál megfelel...

Kondenzációs kazánnál megfelelő-e mi a minimális előremenő vízhőfok ami még optimális?

Figyelt kérdés
Adott egy jól szigetelt, kis méretű ház (60 m2), radiátoros fűtéssel, amiben egy Ariston Genus One 24 kondenzációs kazán üzemel. 40 fokra van állítva az előremenő hőmérséklet, 22 fokra a termosztát, de így is nagyon hamar befűt: Megy fél óráig, kikapcsol, aztán a ház tartja a hőt vagy másfél óráig, ezután kapcsol be újra. Idén megy először, ezt a mostani kint 5 fok körüli hőmérskletnél csinálja, tehát hidegebb időben még nem próbáltam. Ez így mennyire normális/gazdaságos? Érdemes lejjebb venni 35 fokra az előremenőt?

2018. nov. 21. 19:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már a kazán vásárlásakor is tudtam hogy ide sok ez a teljesítmény,de kombi kazán kellett amiből 24kw-os a legkisebb. Levettem a vízhőfokot a minimumra, a kazán pedig lemodulál automatikusan kissebb lángra, de így is kikapcsol egy idő után mert felfűti a lakást hamar 22 fokra. A gázfogyasztást nem mondanám soknak: napi 4m3 körül, ebben benne van a főzés, és melegvíz is. Tehát csak az a probléma hogy ki- bekapcsolgat naponta kb. 10 alkalommal, de ez tényleg olyan hatalmas gond?
2018. nov. 28. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!