Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől vizes, penészes a...

Mitől vizes, penészes a lakásban a fal?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve költöztünk ebbe a lakásba mely az első emeleten van. Pár hónap múlva a konyhában elkezdett lejönni a festék, majd szőrös lett ott a fal, azt hittük penész, de salétrom kivirágzás volt, mely így nézett ki: [link] . Ennél a falnál van 1 hűtő, illetve a konyhai szekrények, mosogató. Kihúztuk őket és vizes volt: [link]


Azt hittem csőtörés, de az óra nem pörög. Mégis akkor mitől lehet ez? Lemeszeltük, de pár nap múlva visszapenészesedett, sőt még rosszabb is lett (levertük vakolatig az egészet és utána történt a meszelés). Lehet pára miatt ilyen vizes a fal?



2018. nov. 28. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

talajvíztől kezdve lehet a háznak valami csöve.


Penészedés lehet a nem megfelelő szellőzéstől, a szellőzés hiányától.


Nincs a pincében vizes fal? Nincs az alattatok lakónál ilyen probléma?

2018. nov. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elkezdtem volna rákérdezni a párával kapcsolatos dolgokra, amikről nem írtál, de a fotó alapján nyilvánvaló, hogy a lefolyó környékén legvizesebb a fal. Ebből az következik, hogy a lefolyócső szét van csúszva, ki kell bontani, és összedugni, esetleg a gumit pótolni vagy gumiámmal bekenni, ha azzal van gond. De szerintem csak szétcsúszás.

Véső, nagyobb kalapács, nekiesés. Ha van egy kis barkácsolós hajlamod, gyorsan megcsinálod egyedül is.

2018. nov. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
65%
Nem mondom, hogy nincs baj a csőnél mert tényleg ott vizesebb a fal de tisztán látszik a páralecsapódás nyoma is, főleg a fekete részeken látni függőleges vízfolyásokat. A falról lepergő pára a padlón összegyűlik és a tócsát felszívja a fal a bútor meg minden ami a körnéken van. A bútorokat is jóval távolabb kellene tenni a faltól, hogy mozogni tudjon a levegő és valószínűleg többet kellene szellőztetni is, főleg főzés közben. Talán páramentesítőt is érdemes lenne használni de elsőként a csövet vizsgáljátok meg és a többi vizes berendezést is. Meg kell keresni a probléma okát és valami megoldást kell találni mert szétrohad mindenetek és az egészségetekre is veszélyes lehet. Ha kell kérjétek szakemberek segítségét.
2018. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Párától aligha lesz ilyen vizes, de kèrdezd ki az alattad lakót is, de ha vizes volna csak szólt volna. Mi van a fal túloldalán?
2018. nov. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ennyire vizes párától nem lesz a fal. Penészesedtünk már párától, külső falon és az nem így nézett ki, ez ráadásul sejtéseim szerint nem is külső fal, ugye?

Én is a lefolyóban, vagyis a szennyvíz csőben keresném a hibát. Nekünk is volt hasonló problémánk belső falon, albérletben. Fekete volt a tapéta a penésztől és érezhetően nedves. A tulajdonos biztosított róla, hogy az előző lakónál csőtörés volt, de ez megoldásra került. Kiszárad a fal, újratapétázza nekünk és kész. Csakhogy a fal egy istennek sem akart kiszáradni, sőt... Három hét ott élés után az alattunk lakó néni kétségbeesve jött fel, hogy nála folyik a plafonból a víz, amikor hallja, hogy zuhanyzunk. Kiderült, hogy a zuhanytálca lefolyócsöve csúszott szét, az áztatta a szoba falát továbbra is, illetve a nénit is. Esetleg ilyenre is érdemes figyelni, ha a fal túloldalán vizes blokk van, vagy a szomszéd konyhája. Nem biztos, hogy tőletek ered a probléma. Ilyen mértékű vizesedésnél viszont neki is észlelnie kell már, hogy valami nem oké, úgyhogy kérdezzetek körbe.

2018. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm mindenkinek a választ! Talajvíz nem lehet, az első emeleten vagyunk és alattunk lépcső, illetve csak ezzel a fallal van probléma. A bútorokat minimálisan tudom csak távolabb tolni, mivel ezek egy kiemelkedésen vannak, ha hátrébb húzom őket, előre buknak. A fal túlsó oldalán a fürdő található, pontosabban azon a részen a kád, ahol málott a festék ott pedig a mosdó. Most vettem egy páramérőt, ami jelenleg 60% körüli értéket mér, de ha lerakom a problémás területre, felmegy 78%-ra. Szellőztetni gyakran szoktunk, mindennap pár percet illetve főzések után is. Ezen az oldalon van a hűtőnk is, melynek az oldala foltos lett ( [link] ), és kicsit mintha "behorpadt" volna, elég egyenletlen lett a felülete azon a részén ahol kapcsolatban áll a fallal. Ezzel lehet valamit kezdeni? A pára / penész miatt történt?
2018. nov. 28. 14:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a csőrepedés kizárható akkor nem kielégítő a szellőzés.Nézz utána a németeknél alkalmazott rejtett ablak szellőzőknek.Ezek szabályozott,huzatmentes szellőzést biztosítanak.Ott ezt használják a penészesedés ellen védő DIn szabvány szrinti szellőztetésre.
2018. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
A hűtőknél gyakori a kompresszor tetejére szerelt párologtató tálca az is rendesen emelheti a páratartalmat. Mi a tetőablakokkal küzdöttünk merő egy víz volt minden, újra körbeszigeteltettük de hiába, a megoldást egy öreg mester adta, szellőztetők beszerelése nélkül, azt tanácsolta, hogy ne zárjuk be az ablakot teljesen hagyjunk utat a levegőnek, télen is. Amíg nem láttam nem hittem én sem mire képes a pára, pláne a frankon leszigetelt lakásokban. Természetesen még mindig nem állítom, hogy csak ezzel van gond. Nem tudok mást mondani szakembert kell hívni.
2018. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kád és mosdó miatt én a szétcsúszott, vagy régi és eresztő elfolyócsőre gondolok; ezek amúgy is egybe csatlakoznak, és végigvizezhetik a falat. Másik lehetőség, az, hogy zuhanyoztok, vagy másképp fröcsög a víz a falra,kád mellé szivárog, ha csempe van, akkor a fuga vezeti át a vizet (nem vízzáró) és emiatt vizes a fal. A vizesblokkoknál a csempék és kád stb környékét folyékony fóliával szokták átkenni, hogy ne ázzon át falig.

Biztos nem pára, mert annyi víz ott nem lesz, hogy salétromos legyen a fal. A festék is azért jön le, mert a festéken nehezen jön át a pára, így az alatta felgyűlt nedvesség miatt elengedi a vakolást.

Nézd meg alsó v. felső szomszédnál ugyanezt a helyet. Rajzold körbe a nedvesség területét, figyeld, hogy terjed e.

2018. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam tavaly lett felfedezve, hogy a kád kifolyójánál szétcsúsztak az idomok, és a külső fal meg a fürdőszoba melletti szoba fala is ledobta a vakolatot. Azért nem lett időben felfedezve, mint nálad, mert a szomszéd csak akkor szólt, hogy a felé lévő fal vakolata felpuklisodott, a szobai fal előtt pedig szekrény volt.


De kb. 15 éve a szülői házban is ugyanez történt. Ott hamarabb fel lett fedezve, de az meg vályogház, és elég komoly javítást igényelt a dolog, mert a fagy szétporlasztotta a vizes vályogot.


Természetesen nem állítom, hogy nálad is pont a kád alatt van a gond, de hogy valami lefolyócsöves dolog, az biztosnak látszik. Ahogy írják, nézd az alatta lévő helyiség mennyezetét.

2018. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!