Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üdv! Az albérletben csúfos...

Üdv! Az albérletben csúfos meglepetésekkel szembesültem. Penészes ágymatrac, átható dohszag az egész lakásban és ázó vizes blokk. Mivel hozhatom ezeket helyre károkozás nélkül?

Figyelt kérdés

Tisztítószerek és módszerek érdekelnek első sorban, esetleg a matrachoz tisztító szaksegítség, ilyesmi. A szagtól és forrásától egyaránt szabadulnék.

A bérbeadóval viszont nem feltétlen szeretnék máris konfrontálódni, bár elég rosszul érint.

(A lakás maga amúgy egész kis helyes lehetne, hátha helyre tudom úgy hozni, hogy mindenkinek jó legyen.)



2018. szept. 18. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Te akarod a vizesblokkot megjavíttattni? Rengeteg pénzbe kerülne, valószínűleg bontani kell falat vagy csempét. Azért penészes és dohos, egészségtelen.

Tisztítószerek ezen nem segítenek, szellőztess folyamatosan.

2018. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Bonts szerződést, a hibákra való tekintettel (ugyanis a penész az egyik legalattomosabb, ami az emberi egészségre ártalmas) és a kauciót köteles a tulaj visszaadni.


Lépj onnan, ha nem akarsz asztmás lenni 1-2 éven belül.

2018. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

2+ Legközelebb meg figyelj oda jobban, hogy mit veszel ki.


Az ilyen dolgok nagyon nem játékok, mert ha a tüdő hörgőiben a gombák megtapadnak, azt akár milyen gyógyszerrel kezeled, semmivel nem tudod teljesen megszüntetni. Akár milyen olcsón is adják ki az ilyen lakást, szerintem az egészséged megéri hogy drágábba menj.

Azon a cuccon meg amin megjelenik a penész, az kuka.

2018. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint mikrobiológus azt mondanám, hogy a penészes ágymatracon ne aludj, az nem játék. Ha az egész házban doh szag van, akkor máshol is van penész és az nagyon káros lehet a késöbbiekre nézve. De sajnos ezeknek a kiírtása elég sok pénz, a fürdő rendbehozása pedig muszáj hozzá, mert nyilván onnan ered a probléma, plusz a szellőzés sem lehet megfelelő
2018. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Penészesedés barmely éjszaka alatt fulladáshoz vezethet.


A matrac ha csak kicsit is penészes rögtön kuka.

A vizesblokkot meg kell szerelni, majd száríttatni, és utánna penész ölövel kezelni. A kiszárítást egy specko géppel lehet csinálni, ezt csak szakember tudja.

EZ MIND a tulaj dolga!!!

2018. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem érezted/láttad mikor megnézted?
2018. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem a te dolgod. És veszélyes is. Káros az egészségedre.

Azért itt nem arról van szó, hogy van egy kis penész a zuhanytálca/kád fugájánál, ami bárhol előfordulhat, ha nem törlik le a vizet. Itt nagyobb problémák vannak, ha már az ágymatrac is penészes, és mindenhol doh szag van.

Nem tekintetted meg a lakást, mielőtt kivetted? Én tuti nem laknék ilyen helyen.

2018. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Meglepetés?

Én mielőtt kivennék egy albérletet, alaposan átnézném.

Ha minden ok, akkor kötnék szerződést.

Te ne hozz rendbe semmit. A tulajdonos dolga.

2018. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Régi, örökölt, rossz házban laktam, ahol a tető állandóan beázott. Dohos szag volt, mint később kiderült, az épület első része megsüllyedt. Kész, ennyi, eladtam telekárban, mert asztmás lettem. Aki megvette, lebontotta, sajnáltam, de azóta máshol, száraz épületben lakom, ott nincs asztmám.
2018. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A lakást megnéztem előtte többször is. Annyira kiszellőztettek, hogy alig lehetett érezni a szagot. A matrac le volt takarva, egy részen felhajtotta a tulaj és az tök rendben volt, elég drága félének is tűnt.

A vizes blokk beépített szekrény mögött van, mindkettő. Csak akkor derült ki mikor takarítani kezdtem és átnéztem mindent. Jelenleg nem szaglik eggyik se, csak a fal púpos, de száraz. Inkább tűnik korábbi már kiszáradt ázás nyomának. A csaptelepeket terveztem cserélni, és azt később viszem is majd magammal. Egyedül a matrac az, ami tényleg gázos, a többi csak átvette a szagot, szellőztetés után jobbak tűnt minden, mikor a matracot elzártam máshova.

Ami meg az egészséget illeti: ha ott maradok, ahol vagyok jelenleg, ott a mentális egészségem meg még az életem is veszélyeztetem. Ezt a vackot is több _hónap_ folyamatos keresgélés után találtam. Nem szívesen adnám fel. Asztmás még úgyse voltam.

2018. szept. 18. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!