Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg a házam?...

Hogyan védjem meg a házam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mostanában sok betörés volt az utcánkban, nálunk is voltak, csak a kertből loptak. Szerintem ezek (a nem napon barnult emberek, kiderült, hogy ők voltak de, nincs bizonyíték...)

bármire képesek. Házunk mögött, kerítésen túl semmi nincs, csak egy puszta féleség ahonnan könnyen bejönnek. Két kutyánk van, de mellettük is loptak, hallottam olyan dolgokról amik elijeszthetik a kutyáinkat. Mit tehetek, hogy ne jöjjenek be se udvarba, se házba? Ha bejönnek akkor mit tehetek? Ha nekik támadok valamivel akkor ők fel jelenthetnek?


2010. jún. 26. 19:51
 1/7 anonim válasza:
Miért jelenthetnének fel? Önvédelemre kell hivatozni. :D De azért, ha betörnének ne öld meg őket. ;)
2010. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Tegyél fel pár mozgásérzékelős reflektort amik bekapcsol ha valaki elmegy melette. A kis sziréna sem árt. Ez elijesztheti őket.

Én a helyedben biztos vennék egy kamerát is, amit ráállítanák a területre. Persze ha kamerázól akkir ki is kerll írnod, hogy aki bejön az tudjon róla, hogy felvétel készül róla, különben nem jogszerű a használat.

2010. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy mert a magyar törvény nem a magyart védi.

Ne hagyj elöl semmit ami mozdítható első sorban,utána pedig érdeklődj bizonyos üzletekben ahol bizonyos eszközöket lehet kapni.Hidd el érdekeseket dolgokat fognak mondani.

2010. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
távfelügyelet....
2010. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

háát én elmondom mit csináltam nem is olyan régen :)

kerítésem fából van, és egyik nap kint voltam, és léceket cserélgettem le, itt-ott, de figyeltem arra, hogy sokan lássák, így este kirakhattam az előre elkészített deszkát, televerve 100-as szegekkel, úgy, hogy a szegek kifelé, és felfelé álltak a deszkából, és betettem őket a kerítésen belülre, este mikor jöttek, beugrottak, és persze, hogy a szegekbe ugrottak bele, mivel 100-as szeg volt, így létfontosságú kár nem történt, csak megsérültek, és kellemetlen érzés volt nekik

azért kellett, hogy munkát színleljek, hogy mivel feljelentettek, érvelhettem azzal, hogy dolgoztam, nem végeztem, és kint hagytam a cuccot, ezért nem büntethettek meg, de a támadókat is elijesztettem

azóta egyszer jöttek, de a térfigyelő kamera felvett mindent, meg a villanyszerelő haverommal a mozgásérzékelőket ráköttettem a pázsitlocsolóra, így jöttek, megvan a felvétel ellenük, bőrig áztak, és jót nevethetek a videón

nekem ez jött be

2010. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi éppen ma láttuk egy zsebkendőnyi természetvédelmi terület kerítésére írva egy táblán (kb.15-20 méterenként ugyanaz a tábla ki van téve), hogy "Vigyázat! Biztonsági kamerával és a kerítésbe vezetett elektromos árammal védekezünk a behatolók ellen" Nem hiszem, hogy bárki lenne annyira idióta, hogy kipróbálja, hogy tényleg van-e a kerítésben áram.

Egy ismerősünknek magas kőkerítése van. A tetejére csemperagasztóba szurkált sörösüveg darabokat, lentről semmi sem látszik, de ha felkapaszkodik valaki és beletenyerel...jó időre elmegy a kedve a falmászástól.

2010. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100as szöges ötlet műkdik ;) Nálunk is dettó ugyanez volt.
2010. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!