Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El szabad menni otthonrol, ha...

El szabad menni otthonrol, ha eg a tuz a kazanban?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy van megoldva a biztonsagi resze.
2018. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

El szabad menni, de én nem mernék, pàrom pont ezért döntött anno a gàzkazàn mellett.(mellesleg időt spórolsz ha nem a fàval kell bajlódni, kényelmesebb is termosztàtot feltekerni, mint mínuszokba fàt rakni a tűzre)

De szerintem ha biztos, jó a kazàn, akkor nem lehet baj, de mondom, én paràznék.

2018. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
biztos jo, most nezettem at, minden el van pakolva elole, semmi ninscen nyitva rajta, stb. Csak en is mindenen parazok. Van ilyen szelep rajta, ami lezar, ha tul forro a homerseklet.
2018. nov. 29. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Az a huzatszabályzó. Állítsd 30 fokra, ha ki is nyit akkor már nincs benne még parázs se. Nyugodtan elmehetsz, ha nem tömted meg nagyon a kazánt. Az gáz, ha valaki jól megpakolja hogy kitartson amíg hazaér, oszt felforr az egész.
2018. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Furán nézne ki vidéken az élet, ha mindenki aki nem gázzal fűt a kazán előtt ülne egész fűtési szezonban. A szakszerűen van beuzemelve, tartalmazza a biztonsági dolgokat, semmi baj nem lehet. Én is kazannal fűtök, szénnel. Jelenleg, hogy hidegebb van már két napja folyamatosan üzemel a kazán tűz kialvas nélkül, semmi baja nincs nem robban én pedig közben munkába is járok. Baj akkor lehet ha a komplett rendszert és kazánt is Józsi bácsi rakta össze hobbiból...( Meretezesek pl...). Mas esetben nagyon kicsi az esélye, hogy történjen valami. Maximum ha leirod, hogy mivel futesz, milyen a kazán , nyitott vagy zárt a rendszer meg tudunk tippet adni h mire kell figyelni...
2018. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

koszi :)

nem tudom mit jelent, hogy nyitott-zart...

A kazan egy ilyen:

[link]


ehhez van egy keringetoszivattyu (sajnos nem szunetmentes tapon) van egy nyomaskiegyenlito tartaly a padlason, alul a kazan also ajtajan van ez a kis felfele nyilo lancos ablak, a hozza tartozo tekerovel szabalyozhato, ezt a kazanszerelo allitotta be, van rajta egy mero a viz homersekletehez, eszerint a szivattyu a 48 fokos vizet kezdi keringetni mindig.

2018. nov. 29. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

vastag vagy vékony csövekkel van a rendszer csinálva?


A padláson lévő tartály azt jelenti, hogy nyitott rendszer.

2018. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha pár órára elmegyek otthonról,rádobok pár vastagabbat,ehhez kevés levegőt adok ,és a fa szinte elparázslik.Közelében sem sem lesz a víz ahhoz,netán forrjon is .Az éjszaka i fűtést is igy kell csinálni.
2018. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vastag csövek vannak.
2018. nov. 29. 18:42
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Akkor az gravitációs, és kiegészítették keringető szivattyúval.

Kevés levegőt adsz az égéstérre, nem fog felforrni a víz.

Ha otthon vagy megfigyeled hogyan ég, mennyi levegőt adsz neki, mennyire lesz meleg a víz stb. Itt sokmindent írtak már. Egyszerűen kitapasztalod a tüzelést és nem lesz gond vele. Nyugodtan ott lehet hagyni kevés levegővel.

Egy fontos, teljesen sose zárd le, ha van rajta tüzelőanyag ami még éghet. Oxigén nélkül gázosodik, és ha a hőfok elég magas, akkor a füstgáz képes berobbanni; mivel lezárva nincs huzat sem ami kivigye.

2018. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!