Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szoktak elköltözni az...

Hogyan szoktak elköltözni az emberek otthonról?

Figyelt kérdés

24 éves budapesti lány vagyok, idén diplomáztam, közalkalmazottként dolgozom és nagyon szeretem a munkámat az egyetlen bökkenő hogy továbblépnék az életemen és szívesen laknék egyedül, saját helyen, akarok egy kutyát meg egy olyan környezetet magam köré, amit teljes mértékben saját izlésem szerint formálok.

Nézegettem albérleteket most először az életemben és nem értem... rezsi nélkül kerül annyiba mint az egész fizetésem, ráadásul nem is különösebben igényes helyek.

A munkahelyem a belvárosban van, a szüleimmel is ott lakunk de 24 évesen már furcsa otthon lakni, pélána h együtt megyünk el minden reggel munkába július óta...

És ez csak albérlet...ideális esetben saját lakást akarna az ember...

mások hogy csinálják?


2018. szept. 30. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Na erre kíváncsi leszek. Készülj fel hogy sok kioktató okostojásba fogsz belebotlani.


Úgyhogy kíváncsian várom a mamahotel szón lovagolók fasábbnál fasább ötleteit.

2018. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Közalkalmazotti bérből - még ha diplomás is vagy - jó, ha 10 év múlva veszel egy lakást Bp. külsőn. Saját tapasztalat, hogy leghamarabb úgy juthatsz lakáshoz, ha a leendő pároddal hitelre vesztek egyet.
2018. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor vettem házat, amikor létezett a fészekrakó program. 10% önerő kellett, ez félszocpolból vidéken megvolt, a többi hitel.

Más fiatal kollégák:

- Békéscsabán 50-60 az albérlet. a havi fizu nettó 180 körül.

- Vannak, akik összeállnak, és egy másik kollégával bérelnek közösen egy kétszobásat.

- Szülőknél marad, amíg összegyűjt valamennyit. Ha havi 80-at félre tud tenni, akkor 3-4 év alatt vidéken megvan az önerő a lakáshoz/házhoz.

2018. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakástakarékot fizetek + majd hitel. Ez a terv a saját lakásra. Addig én tudok fizetni albérletet nagyon spórolva (de nem pesten).
2018. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Budapest nem közalkalmazotti fizetéshez van árazva, pláne nem egyhez. Nem tudom, hogy többéves távlatban milyen előrelépésre számíthatsz fizetésben.


Most szerintem annyit tehetsz, hogy otthon maradsz, és annyit teszel félre, amennyit csak tudsz. Mehet lakástakarékba is, szülők nevére is. Aztán úgy valamikor összejön egy önerőre, de vásárolni is csak a pároddal tudsz majd, egyedül nem reális.


Vagy elmész albérletbe valakivel, de akkor lakásvásárlásra 10 éves távlatban nem lesz lehetőséged.


Nekem sok budapesti ismerősöm lakik otthon bőven túl a 30-on. Budapest csak a versenyszférában éri meg, közalkalmazottként nem lesz később sem rózsásabb a helyzet.

2018. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A munkahelyed közelében nehez lesz találni. Inkább azt tudnám javasolni, hogy maradj meg a szüleidnél. Ha besegítesz a számlákban, s hozzájárulsz a költségekhez, akkor szerintem probáld meg úgy felfogni, mintha egy szobát bérelnél vhol. Emellett probálj meg félretenni. Ha mar van bizonyos összeged, akkor egy hitellel is probálkozhatsz. S egy idő után tudsz lakást venni. Mert ha most elmész albérletbe, sokkal tovább fog tartani míg eljutsz egy saját tulajdonóig.
2018. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakáskassza és hitel.

Addig meg bírd ki valahogy otthon, mert nem kötelező saját érdekeid ellenére elköltöznöd egy albiba,... ahol szintén nem tarthatnál kutyát és nem saját ízlésed szerint rendezhetnél be.

(Megjegyzem, ha dolgozol, mi lenne egész nap a szerencsétlen kutyával? Egy bp-i társasház emeletén bezárva, minimum reggel 8-tól este 6-ig)

Gondolkodj! ...és maradj!

Semmivel nem lesz jobb, csak elmegy a pénzed!

2018. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz elég egyszerű. Sajnos ilyen esetben sehogy.

Otthon maradnék amíg lehet, félretennék amennyit csak tudok és ha van egy önerőnyi pénzem és egy párom, akkor belevágnék hitellel egy saját lakásba.

Az ég világon semmi értelme a jelenlegi helyzetedben külön költöznöd.

2018. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát igen, ilyenkor döbbensz rá, hogy valójában a szüleid milyen gazdagok, hogy van egy ilyen drága lakásuk. Ha a jelenlegi színvonalbol nem akarsz engedni akkor bizony marad a mamahotel.

Ha vállalod a hátrányokat akkor viszont a város szélén biztosan találsz olyan albit amit meg tudsz fizetni.

2018. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!