Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megszüntetn...

Qborka kérdése:

Hogyan lehetne ezt megszüntetni/megelőzni?

Figyelt kérdés
A mosdónk csaptelepénél hátul egy karral lehet kihúzni/bedugni a lefolyót.Az a "dugó" már nagyon rég óta nincs meg.Az elmúlt időben többször láttam,hogy nagyon gusztustalan trutyi türemkedik ki a lefolyó oldalából,a hányinger kap el tőle, kb mint egy csupaszcsiga úgy néz ki.
2018. dec. 2. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy hol türemkedik ki a cucc, ha úgy alapból nem lenne eldugulva a lefolyó, akkor nem kifolyna ott a víz?

Le kellene tekerni a szifont, gumikesztyűvel kiszedni a dzsuvát, mert a csupaszcsiga az többnyire, haj, szappanmaradék, zsír és kosz. Normálisan kitakarítani, és ha lyukas, akkor szigetelőszalaggal vagy valamilyen műanyag ragasztóval megszüntetni a lyukat. Vagy venni egy új idomot, aminek megvan a dugója.

2018. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem voltam egyértelmű. Szóval, ha akarnám, hozzáérhetnék az ujjammal, mert ez a cucc kb fél centire van, befelé, ahol a víz is folyik. Ilyen kis műanyag "rács" szerű van a lemenetnél, és az egyik kis részből jön a csupaszcsiga :)

Nagy ritkán egy egy ruhadarabot mosok ki benne kézzel, ezen kívül csak kéz és fogmosásra használjuk, haj minimális kerül bele, soha nem volt még eldugulva.

2018. dec. 2. 20:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez valahogy visszajön a szifonból? :-o
2018. dec. 2. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Fényképezd már le kérlek :) Vissza nem jön, ott gyűlik össze valamiért.
2018. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, egyszer én valahogy kihúztam az egészet, olyan volt mint a kigyó bőre...A szappan, fogkrém, stb rakódik le a cső oldalára,ami idővel felvastagszik,undis lesz. Domestossal vagy lefolyótisztitóval küldd tele, de a kezeddel is megpróbálhatod kihúzni. Ha megtisztitottad, utána bizonyos időközönként érdemes pl. domestost önteni bele, az leoldja.
2018. dec. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most újdonságot írok, de a mosdókagyló, mosogató, fürdőkád lefolyócsövét, szifonját jobb helyeken időnként (én kb. félévente) szét szokták szedni és ki szokták takarítani. Ez nem jutott még eszedbe?
2018. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, megy oda is Domestos, de hozzá nem nyúlok :)

Valamikor szét lett szedve, mert bele esett valami. De nem jellemző.

2018. dec. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!