Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédom térfigyelő...

A szomszédom térfigyelő kamerája irányulhat-e a kertemre? A másik: a szomszédom kb.1x1 méteres ablaka nyilhat-e a kertemre?

Figyelt kérdés

A szomszédom gyakorlatilag az egész életemet figyelemmel kiséri: ha itthon van, személyesen lesi, mit csinálok, mikor jövök-megyek.

Miután felszerelt nemrég egy térfigyelő kamerát, ami a kertem alsó részét, a bejárati kaput és lépcsőt látja, távollétében is tud figyelni, ezt nem is titkolta, amikor egy másik ittlakónak arról beszélt, hogy aznap hányszor mentem le a saját lépcsőmön.

A háza falának felénk eső oldalán - kb három méterre a keritéstől - kb 1 x 1 méteres ablaka van, ahonnan szintén les, ezt látni lehet, ahogy huzogatja a függönyt, ha a kertben vagyok.

Gyakorlatilag az életem minden percét nyomon tudja követni.

A helyi jegyző szerint ez nem birtokháboritás, a kamera miatt forduljak a rendőrséghez, az ablak pedig a magánügye, semmire sem lehet kötelezni.

Miután a folyamatos leskelődés - nem tudni mi célból, talán be akar törni - zavaró, megmagasitottam a felé eső keritésemet, de 2,50 méternél magasabbra képtelen vagyok emelni és igy is átlát felette, mert a háza és ablaka magasabban van.


A jegyző szerint ez teljesen rendeben van, de én ezt nem hiszem el.



2018. dec. 4. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Egy megmérgezett kutyát miért a kertben kísérgetsz ahelyett, hogy állatorvoshoz rohantál volna vele? Ezek után miért nem tettél ki te is kamerát, hogy legyen bizonyítékod? Bűzlik a sztorid, minden kommented után jobban.
2018. dec. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Régi időkben nem volt szabad ablakot tenni a szomszéd oldalára .Ez alól csak a szellőzést bíztositó ablakok voltak kivételek,mert ezek magasan voltak .

Hogy nagyobbat tettek,biztos bele egyezett a szomszéd .

Most viszont már jogszabály írja elő,60 x 90 eset lehet,180 magasan.Mégpedig annyit,amennyi belső kialakitott épitménye van a szomszéd oldalán.Tehát ,többet is lehet.

Ezt utólag is meglehet tenni,csak rá kell rajzoltatni a ház rajzára .

Kamera csak a saját területre írányulhat,még közterületre sem .

De hogy fogod bízonyitani az állításaidat,ez a nagy kérdés maradt .

Tippeket bőven kaptál az ablakon való belátás ellen .

2018. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Utolsó!

"A háza falának felénk eső oldalán - kb három méterre a keritéstől - kb 1 x 1 méteres ablaka van"


Vagyis amit írtál az erre nem vonatkozik, hiszen min. 3 méterre van az ablaka a kerítéstől!

2018. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

" kb 1 x 1 méteres ablaka van, ahonnan szintén les, ezt látni lehet, ahogy huzogatja a függönyt"


Ezek szerint te meg őt lesed egész nap!

Ez már beteges!

2018. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 11


Ugye nem költözhettem be az állatorvosi rendelőbe, mert ott nincs ágy és berendezés ahhoz, hogy két hónapot töltsek ott a kutyámmal.


A kezelés és a vizsgálat után az ember hazamegy.


Istenem.

2018. dec. 11. 19:08
 16/20 A kérdező kommentje:

# 14/


Gondolom,te a hombárfejű csicskája vagy.

Idetaláltál?

2018. dec. 11. 19:10
 17/20 A kérdező kommentje:

10


"van egy szomszédod, aki börtönviselt maffia vezér és mindenre kapható beosztottjai vannak.


Ráadásul az önkormányzatnál és a rendőrségen is vannak emberei.


Ez az ember 0-24-ben kamerával figyeli a kerted, és a függöny mögül lesi minden lépésed. Az az életcélja, hogy téged megfigyeljen.


Ez most komoly ?"



igen, ez most komoly.


Korábban mással csinálta ezt, mint fent irtam, több család elmenekült.


igen, börtönben volt évekig, mert félholtra rugdostak többen egy embert.


Igen, hallottunk már sitten beszervezett spiclikről.


És igen, hallottunk már olyat is, hogy a sitten beszervezett spicliknek a rendőrök néhány ügyét kimossák, ha megéri nekik a füles, amit szállit az illető.


Csakhogy ez az ember túllépett azon a határon, ami még elfogadható, hisz több család, több ember megfélemlitéséről és megkárositásáról van szó.


És igen: a polgármesteri hivatalnál büntetett előélete, erőszakossága miatt alkalmazzák, emiatt már képviselők érdeklődtek a polgármesternél, eredménytelenül.


És igen, meg fogom tenni a megfelelő lépéseket azért, mert ez a korrupció sok éve ismeretes a városban és sokan áldozataivá váltak.


Amúgy meg jobb, ha Dörmögő Dömötört olvasol, azt talán megérted.

2018. dec. 11. 19:15
 18/20 anonim ***** válasza:
Beteg vagy és mániás...
2018. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha ez a helyzet, add el a házad, és költözz el.
2018. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

18


Te pedig valószinűleg a holdról jöttél, hogy nem hallottál még uzsorásokról, maffiózókról, antiszociális személyiségekről.


Nyilván azt hiszed, hogy ilyenek egyáltalán nem léteznek.


Vagy te is ugyenilyen vagy, mint a fent emlitett.

2018. dec. 29. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!