Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad-e a keringetőszivattyút...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Szabad-e a keringetőszivattyút működtetni vegyes tüzelésű kazánnál, ha a szivattyú a gázkazánhoz van csatlakoztatva?

Figyelt kérdés

A WC-ben a regiszterben van egy zárvány, amit nem tud a felmelegedett víz kidolgozni, szerintem azért mert ez van a vegyes kazán csövéhez a legközelebb. (Ez csak az én véleményem), nembiztos, hogy ez az oka.

A szivattyú (Grundfos) a gázkazán vízcsövébe van beépítve és a kapcsoló a gázkazánba van. Ez egy FÉG-típusú kazán aminek az öntvény része kilyukadt és nem szabad beüzemelni. Ezt a katasztrófavédelemtől kihívott kéményseprő mondta.

A fűtés beindításakor vettem észre, hogy nem csak a kazán lyukadt ki, hanem a kiegyenlítőtartály is. Megijedtem és leengedtem az összes vizet, holott a tartály üres volt. Ezért az újbóli feltöltésnél, mikor kész lett a kiegyenlítő, a WC-ben lévő regiszter teljesen hideg maradt, heteken keresztül.

Köszi a választ!



2018. dec. 5. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet a kettőt összekombinálni,de nem pancser módon .
2018. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Úgy gondoltam, ha a vegyesbe be van gyújtva jó meleg a víz, akkor indítom be a szivattyút. Így is -úgy is mindkét kazán össze van kötve, és nem tehetek benne kárt remélem.

2018. dec. 5. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a főágba van a szivattyú, akkor mehet. Mert ha csak a gázk előtt van, akkor arra forgatná a vizet. Lehet, de bekötèstől függ, hogy forgat e.
2018. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második Válaszoló!


Igen a főágban van, és ma be fogom indítani.

2018. dec. 6. 07:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel nő vagyok és van egy pici érzékem a műszaki dolgokhoz, amit apukámtól örököltem. Többször segítettem neki mivel lakatos, és ezen kívül mindenhez ért a ház körül. Többet volt kalapács a kezemben, mint fakanál, de azért megtanultam főzni is. :)

Köszi a válaszokat!

2018. dec. 6. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!