Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatal lánynak melyik ideálisa...

Fiatal lánynak melyik ideálisabb? Saját albérlet vagy lakótársként albérlő?

Figyelt kérdés
20 éves
2010. jún. 27. 15:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
ha van havi 120-d akkor saját, ha nincs akkor lakótárs, bár az egyébként is jobb buli. de a legjobb a kolesz!
2010. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem suli miatt, én már dolgozni fogok. Így már nem akarok koleszba menni.
2010. jún. 27. 15:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyedül szerintem semmiképpen se maradj. Vagy a pároddal költözzetek közös albérletbe (ha van) vagy lakótársat keress. Ideig-óráig élveznéd csak az egyedüllétet, másrészt pedig sokkal jobban tudsz spórolni saját lakásra (mert gondolom ez lenne a cél), ha nem egyedül tartasz fenn egy albit.
2010. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam.

Vajon mire érdemes figyelni, mikor az ember lakótársat keres?

2010. jún. 27. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogy tudjatok együtt élni. Ha te mondjuk rendszerető vagy, akkor rövid időn belül agyfaszt fogsz kapni egy olyan lakótárstól, aki a földön szétszórva hagyja a ruháit, meg akármi mást is.
2010. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Így költözés előtt nem sokkal sokat jelent!
2010. jún. 27. 15:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne egyedül lakj egy lakásban, sajnos veszélyes, előszeretettel törnek be olyan helyre, ahol egy nő él egyedül.

Azért külön szobád legyen, így lesz magánéleted :)

Együtt lakni még azért is jó, mert ha hazamész, nem az üres lakásban kóvályogsz egyedül.

Viszont ha még nem választottál lakást: igyekezz minél többet beszélni a főbérlővel előtte, lehet, hogy negyedóra múlva kiderül, hogy egy szemét alak, akkor ne vedd ki a lakást. Kérdezz rá minden apróságra, én ajánlom, hogy fix áras lakásba menj, de ha nem az, akkor kérj előző havi számlákat, hogy lásd, kb mennyi a rezsi. Érdemes valami módon lecsekkolni, hogy fizet-e rendesen a főbérlő, mert te szívod meg, ha mondjuk elzárják a vizet. Kérdezd meg, hogy viszonyul ahhoz, ha kisállatot/növényt/akváriumot/bútort/pasit vinnél a lakásba, vagy ami esetedben szóba jöhet.

Ha ő nem lakik ott: csináljatok leltárt a lakásról átadáskor, így te is tudni fogod költözéskor, hogy mi is az, amit vihetsz magaddal (pár év alatt eléggé el lehet felejteni, mi az, ami eleve ott volt, és mit vettél te időközben). Kérdezd meg, mennyire gyakran látogatja a lakást, elképzelhető-e, hogy szeretné használni valamikor.

Fontos: ha valami meghibásodik, ki állja a javítási költségeket.

Ezeket a dolgokat, ha írtok, a szerződésbe is foglaljátok bele. Ha nem írtok, akkor meg alkudj nyuodtan az áron, nekem simán lejjebb engedte a főbérlő :)

2010. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha lehet inkább pároddal együtt.Lakótárs?Hát az csak az elején vicces,aztán jönnek a mindennapok.De egyedül ne.32f
2010. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs párom.
2010. jún. 27. 17:20
 10/14 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy amúgy is egyedül szeretnék odaköltözni, ez nekem egy újrakezdés, egy tiszta lap...
2010. jún. 27. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!