Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beszigeteltem az ablakot, baj?

Beszigeteltem az ablakot, baj?

Figyelt kérdés
Egy 20 négyzetméteres helyiségben van a gázkazán, régebbi álló kivitel, ebben helyiségben az ablak nem lett anno 20 éve begumizva, gondolom nem véletlenül, de úgy meg iszonyatosan jött be a hideg, így vettem nútba helyezhető szigetelést, így nem jön a hideg az ablakból, a biztonság kedvéért azért a sarkoknál hagytam egy kis kihagyást, de bizony ijesztgettek páran, hogy meg fogok fulladni. Hobbihelyiségnek használom azt a helyiséget, 150x60-as az ablak, fából.
2018. dec. 11. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen gázkazán van a helyiségben?


Igen lehetséges, hogy elszívja a helyiségből a levegőt.

2018. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Saunier Duval 30 KLZ
2018. dec. 11. 23:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy 24kW-os nyilt égésterű gázkazán hoz óránként 45m3 levegőt kell biztosítani.

Meg lesz szerinted? Szerintem nem...

2018. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kémény falán alul van egy kis szellőzőféle cső, van kémény huzat, amikor az ajtót becsukom, érződik ahogy van egy kis légmozgás, plusz van a házban egy használaton kívüli kémény, az is jó huzattal. Persze, ha ez nem elegendő, akkor inkább kiszedem a szigetelést az ablakból.
2018. dec. 11. 23:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam a kéményseprő pár hete volt és mondta kell legyen olyan nyílászáró, amit nem szigetelek le (azzal a csíkkal).


Különben jelenti a katasztrófavédelmiseknek, azok meg elzárhatják a gázt...


Régi vetemedett fa nyílászáróim vannak, de van 1-2 kisablak a spejzon, ami szigeteletlen és ezért megfelel.

2018. dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy mennyit ér az életed!!

Nálunk cs. házban annak ellenére, hogy külön helyiségben van a kazán, van ÁLLANDÓAN NYITOTT szellőző a helyiség ablakán.

Továbbá a lakótérben 3 db(!) szénmonoxid riasztó van telepítve.

Nekünk megér ennyit a biztonságunk.


Főleg azóta, hogy pár éve néhány utcányira egy hat tagú család halt meg szénmonoxid mérgezésben, pedig minden új és szabályos volt, hiszen minden hiv. hatóság bevizsgálta és engedélyezte.

Csak ugye a csúnya szénmonoxidot nem nagyon érdekelték a pecsétes engedélyek.

Amúgy az utólagos vizsgálat is mindent rendben talált náluk!!

2018. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na, hát akkor azért fájt anyáméknál a fejem állandóan, ott pár éve ablakot cseréltek, s szellőző nem került a kazán helyiségébe, most én próbaképp résreszellőzésre nyitottam az ablakot, s valahogy megszűnt a fejfájásom. Csak az érdekes, hogy én az emeleten vagyok, a kazán a pincébe, igaz nincsenek a szintek elzárva. Lehet, hogy otthon nálam is kifogom szedni azt a szigetelést, annyit talán nem hűl tőle a szuterén.
2018. dec. 12. 21:43
 8/13 A kérdező kommentje:
De persze az emberélet fontosabb.
2018. dec. 12. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha látsz a híradókban olyan esetet, ahol szénmonoxid ölte meg a családot, és mutatják a házat is, akkor az esetek többségében láthatod az újonnan beépített, gumiszigeteléses ablakokat.

Ha a kéményen kimegy valami, akkor annak előbb be kell jönni a házba. Ha a helyiségbe nem jut be elég levegő, akkor a kéményben a füstgáz mozgása lelassul, a tűztérbe nem szívódik elég oxigén, így nem lesz tökéletes az égés, egy szénatomnak nem jut 2 oxigénatom, csak 1. Vagyis nem CO2, hanem CO, azaz szénmonoxid keletkezik. Mivel nincs kéményhuzat, ami kivigye felfelé, ezért a szobában fog szétterjedni, és már kis mennyiségben is halált okoz.

2018. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem, akkor ez még a kazán hatásfokának sem tesz nagyon jót.
2018. dec. 13. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!