Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lebukhatok, ha magam kötném...

Lebukhatok, ha magam kötném be a gázkazán és a gázcsőt is magam vinném a kazánhoz?

Figyelt kérdés
Pl.Jönnek órát leolvasni.Meg ha nem intézem el a gázterv módósítást,meg engedély lehet baj belőle?
2018. dec. 29. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyat, hogy a gázóra leolvasó gáztervvel jött volna leolvasni. Akkor lehet probléma, ha a szakszerűtlenül szerelt gázkészülék tragédiához vezet.
2018. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az óra dobozba nem piszkálsz, a kutya nem ellenőrzi. 30 éve lett megcsinálva, azóta még senkit nem érdekelt.

Viszont ezt tényleg jól kell megcsinálni. Különben igen, új tervezés, nyomáspróba, stb elő van irva. Gond van, meghalsz, vagy elővesznek.

2018. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Csinaltasd megszakszerűen. Nem éri meg elvitetned a gázórát.
2018. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hatalmas kockázatot vállalsz. A gázkészülék elveszti garanciáját .Ha valami baj történik a biztositó sem fizet.

Óra cserénél bemehetnek ellenőrizni a készülékeket,és elkérhetik a terv rajzot is .A katasztrófa védelemnek is joga van bármikor ellenőrizni a kéményt is .

Akkora birságot vágnak a nyakadba ,3 szerelést is kifizethetnél belőle .

2018. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
Az a baj hogy pl egyszer jön a katasztrófavédelem (már ők a kéményseprők) és megnézik a kéményeid. Az lesz az első hogy hoppá ezen nincs rajta a cimkénk. Na hol a kéményátvételi papír? Gázterv? Persze garanciád se lesz a kazánra. Leég a ház kiderül nem szabályos valani egy fillért se fizet a biztosító. Stb stb
2018. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És olyat lehet később amikor tönkre megy a fali kazán hogy azt lecserélem én?
2018. dec. 29. 20:07
 7/15 anonim ***** válasza:

A jelenlegi állapot szerint, ha nem történik tragédia, ami miatt vizsgálódni kezdenek, a kutyát se érdekli, hogy mi van a gázrendszerrel.

De nagyon úgy néz ki, hogy ezután 10 évente át kell nézetni a teljes rendszert, hogy fennmaradási engedélyt kapjon az ember. A nyáron olvastam erről egy cikket. Ha ezt tényleg komolyan fogják venni, és minden részletet összehasonlítanak az eredeti engedéllyel, akkor az bukta.


Jelenleg az van, hogy a kazánt engedélyezés nélkül át lehet cserélni egy azonos teljesítményű és azonos működési elvűre. Igaz, ezt csak szakember csinálhatja, de ha 5 év múlva rá is kérdez valaki, hogy ki cserélte, akkor mondhatod, hogy elveszítetted a papírokat, meg az illető telefonszámát.

2018. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól írta.

Amúgy mint láthatod a válaszokból, a magyar ember be van szaratva, hogy mindig remegjen a bírságtól vagy az esetleges ellenőrzéstől. Így lesz jó és odaadó rabszolga.


Amúgy családi házba már NEM jöhetnek kéményt ellenőrizni!

Be sem kell engednek őket, ha nem akarod.

2018. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tegnap 20:03 Erre annyit, én csináltattam egy kéményt, mindent hivatalosan.

Mikor kijött az úriember átvenni, beszélgettünk.

A lényeg, ő még olyan kéménnyel, kazánnal nem találkozott, ami minden előirásnak megfelelt.

2018. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gázosoknál a nyilvántartás// terv szerint a mai napig kéményes konvektorok,hévíz vízmelegítő,és kalorII falifűtő van....

2007 óta egy oldalfali kivezetéses(!) Baxi(Fi24)kombikazán van.Saját magam építettem(egész más a szakmám) a közp.fűtést,vágtam le a gázcsöveket,csak a főág maradt. Egy hegesztő ismi csinálta a leágazást,a fürdőben van a kazán(alatta egy szekrényben az osztók)

Soha senki meg nem nézte,kérdezte.

A gázóra a spájzban van,ahol bizony pince,(és padlásfeljáró) van,előbbi szintén szabálytalan.

Azért sem szólt még senki.

Dél-alföldi városszéli kádár~kocka.

2018. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!