Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelház jó hőtartó?

Panelház jó hőtartó?

Figyelt kérdés
Egy ismerőnél jártam egyik ősszel, aki panelban lakik. Amíg egy kertes házban már fűteni kellett, addig ott, esetenként még szellőztetni is kellett, hogy a megszorult meleg kimenjen, sokáig 22-23-24 fokok uralkodtak, az egész tömb fűtése nélkül is. Vajon nyáron is nehezebben melegedhet fel egy ilyen háztömb? Valahol olvastam, hogy a beton jó hőtartó képességű, csak hát a nyári melegre sokan panaszkodnak, mennyire elviselhetetlen panelben.
2018. dec. 29. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ház függő, én is panelban lakok jelenleg, nálam muszáj fűteni állandóan, hamar hűl a ház, nyáron nagyon meleg tud lenni.
2018. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed lényege, hogy költözz e panelbe? Én 41éve élek abban. Minden számít fekvés, 4 vagy 10emeletes, melyik lakás ...stb.
2018. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy családi ház jól árnyékolva fákkal, szigeteletlen padlástérrel persze, hogy hidegebb, mint mondjuk egy magasabban lévő, nyugati tájolású körbelakott lakás, ha azt melegíti az őszi nap egész délután. Nálunk nem panelben, hanem tégla lakásban átlag 4 fokkal volt ősszel melegebb, mint a földszintiben, 1 hónappal később kezdtünk fűteni. A panel pont azért melegedett fel ősszel, mert jól vezette a hőt. Ez az év néhány hetében előny, a nagy részében hatalmas hátrány. Nyáron 50 fokra melegedhet, amit brutálisan sugároz befelé. Télen pedig kivezeti a hőt. Egy szigeteletlen panel ház fűtése 20-40 ezer ft, úgy,hogy nyáron is fizetsz érte. Egy szigetelt modern tégla házé a töredéke.
2018. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kimaradt, mi a 3-ikon lakunk. A panel ház 50 fokos hőmérséklete pedig a beton panel külső felülete.
2018. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szigetelt 4 emeletes panel 3.emeletén lakunk déli fekvéssel. Egész télen nem fűtünk, és ezt komolyan mondom. A szigetelés és a minden oldalról jövő hő teljesen bemelegíti a mi lakásunkat is. (Átl 22 fokra). A nyár viszont borzalom, így mi a légkondira költjük el a tüzelő árát. A 2. Heti kanikulaban a lakásunk szaunanak is elmenne.
2018. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Ketté kell venni a dolgot.

Egy panelháznak viszonylagosan kicsi a kültéri felülete az épület térfogatához képest, tehát ennél fogva hideg időben jó a hőtartó képessége, mert a rengeteg bezárt meleg levegő csak kis felületen hűl.

Nyáron, hőségben minden ablakot kinyitnak, lehetőség szerint kereszthuzatot csinálnak, így viszonylag gyorsan átmelegszenek a vékony falak, onnantól egy pokol lesz, főleg a déli és legfelső szinti lakások. Egy északi lakás jobb lehet, ha csak éjszaka, hűvös időben nyitnak ablakot.

2018. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!