Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablak témában kéne segítség....

Ablak témában kéne segítség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Na szóval fel szeretném saját kezűleg újítani 2 ablakomat, mindkettő 150x150-es fa termopán bukó-nyíló ablak. Szerintem mindkettőnél spóroltak a vasalaton, ugyanis, jobbra, balra, s felül van vasalat, s rátud záródni az ablak a tokra, alul viszont semmi sincsen, mondhatni, egész szépen eltér az ablak alsó része a toktól, tehát ott vetemedett valamennyit, a többi oldalt teljesen jó minden. Ezt lehet pótolni, vagy vasalatcserés az egész? Illetve a másik kérdésem. Melyik hőszigetelő tömítést válasszam? [link] vagy [link]

2018. jan. 3. 00:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
[link] Itt tudnám szemléltetni mi hiányzik. 5. 12. 20. 21. számmal megjelölt elem. Elvileg ezt csak rá kell passzolnom a vasalatra. Talán.
2018. jan. 3. 01:16
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a zárt tömítést válaszd. A vasalatot akkor tudod pótolni, ha ugyanaz a típus, a képeken roto nt. Neked nem tudom mi van beszerelve.
2018. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Melyik a zárt az olcsóbb nem?
2018. jan. 3. 13:15
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Valahol láttam ilyen embrió szigetelést direkt sofa típusú ablakhoz, az még olcsóbb. De mintha az nem szigetelne. Felek, hogy ez se fog.
2018. jan. 3. 16:14
 6/21 anonim ***** válasza:

Azért javasoltam a zárt típusút mert az

nagyobb rést szigetel mint a nyitott, és ez előrébb kezd zárni a kialakítása miatt. Szerintem embrió nincs 5mm núthoz, csak 3.5mm hez. De lehet csak én nem tudok róla, mert nem is kerestem. Az embrió gumit általában régebbi típusu szimpla falcos ablakhoz használjuk. Szerintem jó lesz az amit belinkeltél az olcsóbb típus. De ha kiszeded a szigetelőgumit, és gyúrmát teszel a záródáshoz egy kis részén, és rácsukod az ablakot akkor máris látod milyen rést kell tömíteni.

2018. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Megpróbálom elő keresni, hogy honnan rendeltem. Néhány ablakomban lecseréltem a szigetelést még tavaly, szilikon az anyaga, de nem tudom mintha rosszabb lenne a kaucsuknál, szerintem. Azt hiszen valami Sári szilikon a cég neve, 200 Ft/ folyó méter volt az ára.
2018. jan. 3. 16:35
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezért félek egy kicsit.
2018. jan. 3. 16:37
 9/21 A kérdező kommentje:
Sofa embrió pótló profil a neve.
2018. jan. 3. 16:39
 10/21 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mintha olcsóbb lenne.

2018. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!