Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehet a gond a bejárati...

Mivel lehet a gond a bejárati ajtónál, ha a másoltatott kulccsal csak belülről lehet nyitni/zárni, kívülről nem?

Figyelt kérdés

Bővebben leírva: vettünk egy új zárat a bejárati ajtóra, mivel a régi már tönkrement. Ugyanolyan zár (elméletileg) mint a régi, a réginek a kulcsa is jó volt hozzá. Mikor ki lett cserélve, akkor is csak belülről lehetett zárni, kívülről nem. Persze azóta már meglett nézve, és a régi kulcsokkal most zárható kívülről is.

 

Viszont! Másoltattam 2 kulcsot, (ugyanazt, a régit elvittem) és a másoltatott kulcsot kívülről se jobbra, se balra nem tudjuk mozdítani, ahogy betesszük a zárba, úgyis marad. Belülről viszont jó.

Mi lehet a gond? Még mindig a zárral van valami, vagy az új, másoltatott kulcsok nem jók?


2019. jan. 15. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az uj kulcsokat kicsit meg reszelni az szokott segiteni.
2019. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges hogy a zárbetét van vagy megsérülve a sok erőltetéstől, vagy egy fémsorja került bele ami megeshet ha a kulcsot nem reszelték le rendesen és egy fémsorja pont a zárba erőltetésnél vált le ami a kis csapokba vagy beragadt vagy felsértett valamit. De lehet maga a zárbetét van elfáradva ami nyilván át lett építve az új zárba és lehet nem is a régi zárral volt baj, hanem magával a betéttel.
2019. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másolt kulcsoknál gyakorta van egy kis méret-eltérés a fogórész és a fogazott rész találkozásánál, magyarán nem szabad tövig benyomni a kulcsot, hanem egy picit vissza kell húzni, mert a nyaknál egy kis váll megakadályozza az elforgatást.
2019. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírás alapján én nem vagyok benne biztos, hogy ez biztonsági zár, hanem olyan betét nélküli hagyományos. Nem jól gondolom?

Ha mégis biztonsági: a betét a régi maradt az új zárban?

2019. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!