Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van olyan meleg az...

Miért van olyan meleg az emeleti szobában?

Figyelt kérdés
Estére már 32 fok felett szokott lenni. Mit lehet tenni ellene? És nagyon poros a levegő. Mit lehetne tenni, a rendszeres porszívózáson kívűl?
2010. jún. 29. 20:43
 1/5 anonim válasza:
A meleg levegő felfele száll és a tető is tűzi a nap. Ez minden házban igy van.
2010. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%

este is tűzi a nap ? xĐĐ

amugy az igaz,hogy a meleg levegő feláramlik

2010. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlackSword ***** válasza:
78%

A meleg levegő felfelé száll, a szerkezet meg megtartja a hőt, és éjszaka amikor a kinti levegő hőmérséklete alacsonyabb, akkor a levegő a magasabb kinti nyomás hatására is befelé megy...

A rendszeres porszívózás hasznos... HA kertes házatok van, akkor ültetzni kell a háztól dél, délnyugatra fákat... Hosszú idő, de utánna árnyékolni fog...

2010. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
A tetőtér építésekor kellett volna tenni: légrést hagyni a tetőfedés és a hőszig/fólia között, olyat, amiben függőlegesen tud mozogni a levegő (magyarán a cseréplécek közti hézag nem jó). így a túlmelegedett levegő mindig ki tudna áramlani onnan, ahelyett, hogy a te fejedet főzné. A beáramló hűvösebb meg alulról kicsit még hűtené is a fedést. Ha nem készül tetőcsere a közeljövőben, akkor ezzel elég nehéz bármit kezdeni :(, az én szobám is ilyen. Szellőztess sokat, főleg este meg amikor hűvösebb van, meg árnyékold az ablakokat, lehetőleg kívülről... vizes lepedőt szoktak még ajánlani, de én azt nem próbáltam még...
2010. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Délnyugatra pont nem tudok fákat ültetni és a tetőteret a közeljövőben nem akarom átépiteni.

2010. jún. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!