Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy hajdu villanybojlerem,...

Van egy hajdu villanybojlerem, levegős víz jön a csapból. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tehát van egy hajdu 120 literes bojler, nagyon pörög a villanyóránk miatta és a család többi tagjának vízhasználata miatt, ezért jött egy zseniális ötletem, hogy áramtalanítom, aztán elzárom a bemenő hidegvízet...

Itt ért a bilibe az ujjam, mivel így egy csepp melegvíz nem jött :(

Nade mióta ezt a mutatványt kiviteleztem, azóta alig folyik a víz, és erősen buborékosan jön, sokkal kisebb nyomással, mint a megszokott...

A vízcsapot megnyitottam..

Mi lehet a gond?

Amúgy 4 hónapos a bojler.



2019. jan. 24. 22:03
 1/8 kata kata ***** válasza:
Amit elzártál csapot,nem nyitott ki teljesen mikor újból megnyitottad.
2019. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne akarj többet kifolyatni mint amennyit bele engedsz .

De lehet hogy a viz csappal is gond lehet,kinyitás után sem enged át rendesen

Részedről megbukott a mutatvány .

Ha bojler fűtőszála fűt,a villanyóra nem szokott cammogni .

A hőfokot ne tekerd 50 fölé,ha azt szeretnéd ne legyen gyorsan vízköves a bojler .

2019. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megoldódott, kibugyogta magát aztán rendbejött...

Így csak áramtalanítom reggel, és csak este lesz áram alatt, sajnos éjszakai áramra egyelőre nincs lehetőség, kislányom meg annyit pacsál, hogy 3 hónap alatt most télen 110ezer ment el villanyra...

2019. jan. 25. 17:43
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos mégsem oldódott meg, csak barátnőm azt hitte és ezt kommunikálta felém... Ugyan úgy bugyborékol, valamint a bojler alatt a kijövő melegvízcsőnek és csapnak hangja van...

Akkor mi lehet a baja?

Valamint a víznyomás sem kielégítő, eddig úgy jött a víz a melegvíz csapból mint a hidegvíz, most a meleg épphogy csak folydogál.

2019. jan. 25. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első már leírta. Hiába tekerted el, valoszinuleg nem nyitott ki a bemenő csapod. Esetleg mert az utkozoje ami mozdítja a golyós szerkezetet vagy a csavar el van torve. Vagy csak nem tudod hogyan kell kinyitni. Esetleg masik csapot is elzártál, mondjuk a melegviz oldalit.


Legroszabb esetben meg a melegvizes szakaszon van egy jó nagy csőtörésed,de kétlem . Mindenesetre így csak tippelgetünk. Hívj szakembert ha nem jossz rá.

2019. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hidegvíz csapot szétszedtem megnéztem, tökéletesen működik, meleg szintén, már ötletem nincs... Sajnos szakit nem tudok hívni anyagi okok miatt. :(
2019. febr. 8. 14:34
 7/8 kata kata ***** válasza:
Ha szerinted rendesen nyitva van a csempeszelep ahol tölti a bojlert.Akkor vedd le a perlátort(szűrő)a csaptelepedről.Vízpumpafogó vagy kombináltfogó (átmérőfüggő) ha kézzel nem jön le.Utána nyisd meg a csapot.
2019. febr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég idióta ötleteid vannak. egyébként nehezen hiszem el hogy 110 ezer a villanyszámla. Nem kell annyit pocsékolni. Este a gyerek megfürdik teli kádban, meg az anya is aztán kész, te meg maximum lezuhanyzol. Ha reggel lekapcsolod a megszakítót és csak este nyomod fel annyit hűl a viz hogy sokáig tart mire újból felfűti főleg ha használjátok folyamatosan és persze hogy sok a számla. Meg eleve le kell venni 50 fokra az egészet, azzal kíméled is a fűtőszálat és szépen fokozatosan tartani fogja a meleget időnkénti ráfűtéssel. Meg ha ennyire pörgeti az órát egy vízkőtlenítés simán ráfér, ezt te is megtudod csinálni ha van egy kis műszaki érzéked, ha szakembert hívsz az 20-30 ezer ft Te meg maximum egy tízesből megúszod ha legrosszabb esetben komplett új belső kell bele.
2019. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!