Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon van olyan,...

Magyarországon van olyan, hogy kisajátítják a telkedet, pl. egy autópályaépítés miatt, és semmit sem tehetsz ellene?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre van törvényi lehetőség.
2019. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert első az állami érdek .
2019. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, különben az autópályák se tudtak volna megépülni, vagy sokat kellene kanyarogniuk, kerülgetve egyes ingatlanokat, kiknek a tulajdonosaival nem sikerül megegyezniük.
2019. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy két métert is simán lecsíphetnek belőle, pl útszélesítésnél. Lehet hogy ezért van az 5 méteres határ építkezésnél.
2019. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval, egy ház 150 éve a családod tulajdonában áll, egész életedet beleölted, hogy szebbé-jobbá varázsold, és mégis egy tollvonással dönthetnek úgy, hogy lerombolják? Aztán max pereskedhetsz, ha nem vagy elégedett a kártérítéssel?
2019. jan. 31. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem kisajátítják, kifizetik azért.

Tudom ez nem nyugtat, de nem ugyanaz a kettő.

Próbáld meg feltornázni az árát, sokan jóljártak belőle.

2019. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még nincs semmi konkrétum, csak tervek vannak, pletykaszinten, hogy esetleg egy új út pont a telkünkön haladna keresztül. Jelenleg nem lakik ott senki, de ükszüleim építették a házat, sok emlék fűződik hozzá. Pusztán kíváncsi vagyok a lehetőségekre.

Még egy kérdés: azért csak szólnak időben, mondjuk legalább egy fél évvel előtte? Erre gondolom van valami törvényi szabályozás? Amerikában láttam olyat, hogy komplett házakat költöztetnek arrébb, egy új telekre. Azon gondolkoztam, hogy akár ezt is meg lehet játszani, ha erre kerülne sor. Bár árat nem tudok, meg, hogy van-e egyáltalán ilyen cég Magyarországon, csak ötlet szintjén.

2019. jan. 31. 21:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó előre tudni fogsz róla, mert veled, vagyis a tulajdonossal meg kell állapodniuk az árban. Én tudok olyanról ahol ez nem sikerült, ezért a település elvetette egy új utca nyitását.


Egy 150 éves omladozó vályog házat nem fognak alappal együtt kiásni a földből és odébbtenni, mert ezt nem lehet megcsinálni. Amit te a Discovery-n látsz, az show. És ott könnyűszerkezetes házakat hoznak visznek.

2019. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!