Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad használt sütőolajat...

Szabad használt sütőolajat égetni kályhában?

Figyelt kérdés
Csak elméletben érdekel a kerdés, láttam ma ezzel kapcsolatosan egy videót. Cserépkályhában szabad fa helyett olajjal fűteni? Rézcsőből csepeg az olaj egy a kályha belsejében lévő tálcára, majd ott elég. Nem környezetkárosító napraforgó olajat égetni? Van aki esetleg ezzel fűt?

2019. febr. 2. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
És pont cserépkályhában... Dehogy, ááá!
2019. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Cserépkályhában abszolut nem szabad . DE másik kályhában sem becsöpögtetve .
2019. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán azzal nem, de a kazánban elégetjük.
2019. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem egészséges, sem a kályhának, sem a környezetnek, de minimális mennyiséget én is használtam, hogy begyulladjon a fa.
2019. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 3. 09:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen a faluban volt lángosos.

A használt olajat leszűrték, és a traktorukba öntötték, mert a diesel elpöfög azzal is.

Aztán a vámosok megállították a traktort, és iszonyúan megbüntették - nem környezetszennyezésért(!) - hanem jövedéki adócsalásért...

Azóta nincs lángosos a faluban...

2019. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kályhában csak tökéletlenül tudod elégetni. Nagyon kormol, vastag bevonatot képez a kéményben, ha sokat égetsz.

Aztán jön a kéménytűz, az egy igazán félelmetes valami!

2019. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!