Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

Szomszéd egész nap citerázik - milyen jogszabályok védik az otthoni nyugalomhoz való jogot?

Nos, a kérdés elég egyszerű: baromi zavaró az allandó citeraszó- naponta akár órákon át, különösen hétvégente.

Van bármiféle jogi szabályozás, amiben biztosítják, hogy a szomszédaimtól lehessen nyugalmam, vagy tűrni kell? (Esetleg vegyek egy dobszerkót?)

febr. 11. 15:47  Privát üzenet  

A válaszok

Vehetsz dobszerkót és akkor álljatok össze bandába és egyből nem fog zavarni.

Nem erre van kitalálva a csendháborítás?? Mikor a szomszédok ilyenekért jelentgetik egymást?? Menj át, beszélj vele, hogy kicsit fejezze be, szeretnél pihenni. Esetleg adj neki egy ezrest is, hogy menjen moziba (vicc). Szerintem kúltúrált módon próbálkozz először.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 11. 16:03 Privát üzenet
A citera nem olyan hangos,mint 1 flex .És ha zongorázna,az jobb lenne .Sokat nem tudsz ellene tenni .Lehet hogy azért citerázik,mert őt meg más hangok zavarják .

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 11. 16:05 Privát üzenet

nagyon jó!

amikor elkezdi, te is kezdjél bele valami hangos dologba. Pl. Kloffolj húst, vagy flexelj.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 12. 02:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A dobra már én is gondoltam.

Próbálok beszélni vele, de nem nagyon megy -és komolyan mondom, a citera, bár nem hangos, iszonyúan zavaró fél óra után. (Tegyél csak be egy youtube válogatást, és hallgasd, miközben teszel-veszel... előbb-utóbb a Btk teljes kínálatán végig akarsz menni.

# 4/5Időpont febr. 12. 12:11 Privát üzenet
önkormánazatnál kérhetsz un. birtokvédelmet, de elég nehéz lesz.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 12. 19:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vályog, tégla háznál, hogyan lehet növelni a belmagasságot? Elől a két szobába és a folyosón elég magas, de a hátsó szoba, fürdő, konyha alacsony.200cm. Le kell cserélni az egész...
Most szeretnénk a gázt beköttetni. Kb mennyibe fog kerülni az egész?
Nálatok hány fok van a lakásban/házban napközben, este, éjszaka, ha egész nap otthon vagytok?
Kimostam egy fehér alapon virágmintás pólómat. Az egyik kedvencem. De valami megfogta és az egész csúnya halványkék lett. Szerintetek meg tudom menteni valahogy?
Csendháborítás miatt lehet hívni a rendőrséget ha egész héten délután 2-től este 9-ig a kedves, imádni való szomszéd fattyak teli torokból visítanak, üvöltenek labdáznak, ezzel...
Ha most egész éjjel esett az eső, hogyan érdemes tüzet gyújtani az erdőben?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!