Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez salétrom vagy penész?

Ez salétrom vagy penész?

Figyelt kérdés

A házban, amiben lakom még októberben eltört egy strang, ami átáztatta a lakásom falát. Miután megjavították a csövet, a szerelők azt javasolták, hogy szárítsam a falat fűtéssel és szellőztetéssel. Kb. egy hónapja elkezdtem az ázott részt elektromos ventilátorral fűteni, 1-3 órát hétköznapokon. Hétvégente nem vagyok otthon, ilyenkor csak a radiátoros fűtés megy. Mikor ma vasárnap hazaértem az alábbi linken látható látvány fogadott. Már korábban is volt ilyen, de nem ennyire durván. Lekaprtam a falról a fehér izéket, lejött kicsit a festék is. Azt nem tudom, hogy ez most a szerelők által is megjósolt salétrom vagy valamiféle penész, ami megtelepszik a nedves falon? Elnézést a hosszú meséért, de így érthetőbb a kérdés.

A képek:

[link]



2019. febr. 24. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem penész.

Valamilyen sókivirágzás (nem feltétlenül salétrom).

2019. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Minden esetre vizesnek tűnik.
2019. febr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fesès visszafogja a vizet ès jön-válik le miatta. Le kellene csiszolni ès jobban szárad. Utána ismèt lehet festeni.
2019. febr. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
57%
Kicsapódott a salétrom mert vizes. Kapard le ami lejön festék mindet hogy jobban száradjon. És hagyd úgy jó sokáig. Hónapok kellenek mire a tégla kiszárad. Addig ne javítsd csak szárogasd.
2019. febr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fal diszperziós műgyantát tartalmazó festékkel volt lefestve. Az alatta levő mészhabarcs(?) fal vizet vett fel, térfogata megnőtt és ilyen hólyagos, málló felületet alakított ki a felszíni festékrétegben. Már most érdemes a felületet lecsiszolni, hogy a falban levő nedvesség könnyebben távozzon.
2019. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy mi csapódott ki, köznyelven ezt nevezik salétromos falnak.

Tényleg az a gyógymód, hogy lekaparod (akár a tégláig( és szárítod!

2019. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!