Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szennyvízcső, ivóvíz, áram...

Szennyvízcső, ivóvíz, áram földkábel hogyan keresztezheti egymást?

Figyelt kérdés

Van rá valami szabály, hogy ha mekkora távolságot kell tartani (minimum/állandóan?) az említett:


- Szennyvízcső

- Ivóvízcső

- Áram földkábel


-ének egy családi ház telkén?


Köszi



2019. febr. 25. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Szigorú szabályok vannak rá. Ahelyett, hogy itt mindenféle tanácsokat kapsz (néha talán ellentéteseket is), menj el az illetékes szolgáltatóhoz, ahol szakember ad papíron választ, papíron benyújtott kérdésedre, vagy menj tervezőirodába, ahol épületeket és vezetékeket terveznek.

Annyit megírok, hogy ivóvíz- és szennyvízcső viszonyában mindig az ivóvízcső legyen felül (a köztük levő takarásra már nem emlékszem. Minden föld alatti vezetéknek megvan a maga védősávja, ami sávban más vezeték nem mehet (ezért kell az egymás fölötti takarás (távolság) betartása is.

2019. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

No ezeket a szabályokat közterületeken kell szigoruan betartani. Saját telken ezt senki sem fogja ellenőrizni,hogy is van a föld alatt .

Egy magán telken nem is lehet mindent szabályosan betartani

Nem fogják azét a fél udvart felásni,hogy a távolságok meglegyenek .Az egyszerűség itt a döntő .

2019. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hosszú, hosszú éveken át voltam építkezéseken műszaki ellenőr. Tudom, mit írtam le fentebb és helyt állok érte. A távolságtartásnak (védő övezetnek) megvan a maga oka. Extrém eset lehet, de gondoljunk csak bele: a szennyvízcső van felül, alatta pedig közvetlenül az ivóvízcső. Egy markoló megsérti mindkettőt. Mégis csak előnyösebb, ha a nyomás alatt levő ivóvíz folyik a szennyvízhez, mint fordítva (még ha a víz nyomás alatt is van, de a másik cső nincs). Az említett vezetékek közelében nem lehet elektromos vezeték. Miért? Ha megsérül a vízcső, vagy valami más, és ott ásni kezdenek, még véletlenül se sérülhessen meg az elektrokábel stb., stb.
2019. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy ellenőrködtél, ha egy fia konkrétumra sem emlékszel?
2019. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Higgyed el, hogy jól és szigorúan ellenőrködtem, de ez téged ne nagyon érdekeljen, mert aki kíváncsi, annak nagyra nő az orra.
2019. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Idáig nem írtál értelmeset. :D
2019. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZ67 ***** válasza:

"Senki sem ellenőrzi" - ez sem volt kérdés. A szabályokat érdemes betartani, vagy ki az, aki egy szabálytalanul kiépített (akármilyen) rendszerrel bíró házba költözne?

Nem kell felásni, eleve úgy kell tervezni. Persze a szabályok szoktak néha változni, de nem évente, és nem óriási mértékben.


(Gondolom ha valaki régen így+úgy tett, felejthetett a tudásából, de az akkor aktuális szabályoknak utána lehet nézni - amikor az adott rendszert "valaki" építette.)


Én meg ide vágó szaktudás nélkül cseréltem már "hobbi szinten" elég sok rosszul kivitelezést, amikor a "jó az úgy" megoldást választották korábban.


A védősáv egyáltalán nem hülyeség, erről szívesen ad tájékoztatást az adott szolgáltató. Az pedig sosem baj, ha egy kis plusz "ásással" 110%-osan csinál meg valamit az ember. Igaz, a földmunka nem olcsó dolog, de az emberélet sem.


Föld alatti vezeték biztonsági övezete 1 méter (35kV alatt), "csupaszon". Ha védőcsőben, csatornában fut, akkor 20 cm. (2013-as NGM rendelet, ha jól emlékszem.)


A vízvezetékeket nem tudom én sem pontosan, de a korábbi válaszoló jól mondja szerintem.

2019. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A biztonsági övezetet aztán végképp ne keverjük ide. Az erről szól:

(1) Földben elhelyezett vezeték biztonsági övezetében tilos:

a) bármilyen építményt, berendezést a földben elhelyezett vezeték üzemben tartójának előzetes hozzájárulása nélkül elhelyezni,

b) bármilyen építményt, berendezést építeni, elhelyezni, üzemeltetni - kivéve nyomvonalas létesítménynek jogszabály vagy jogszabály előírása alapján szabvány előírásainak megfelelően kialakított keresztezését vagy megközelítését -, amely a földben elhelyezett vezeték

ba) hűlési viszonyait rontja,

bb) folyamatos és biztonságos üzemeltetését akadályozza,

bc) üzemzavar elhárítását, karbantartását akadályozza, veszélyezteti vagy lehetetlenné teszi.

(2) A biztonsági övezetben csak a vezeték üzemben tartójának előzetes hozzájárulásával végezhetőek az alábbi tevékenységek:

a) fokozottan tűz- és robbanásveszélyes anyagok tárolása,

b) a robbantás,

c) éghető anyagoknak olyan mennyiségben történő égetése, amely veszélyeztetheti a villamos berendezés biztonságát,

d) az útburkolat felbontása,

e) az árok- vagy gödörásás,

f) a szondázás, különböző vizsgálati céllal fémrudak leverése,

g) fúróberendezés, pneumatikus munkagépek, földgyaluk üzemeltetése,

h) a talajba beágyazott műtárgy, oszlop, vízóraakna gépalap, daruval, vontatóval vagy más géppel, eszközzel - a műtárgy kézi erővel végzett körülásása nélküli - kiszakítása,

i) a földben elhelyezett vezeték földművén, töltésén a vezeték üzemben tartójának hozzájárulása nélkül mindennemű munkavégzés, ami a földmű, töltés megbontásával jár

2019. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZ67 ***** válasza:

(Sztrogoff)

Te leírtad mit tilos az adott távolságon belül. Én leírtam, mennyi az adott távolság ilyen esetben. Nem kevertük, mert a földben elhelyezett vezetékekkel kapcsolatban ezt is jó tudni, mikor fekteted; érinti a kérdést (a jövőben).

2019. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!