Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Borzasztóan penészes fallal...

Borzasztóan penészes fallal mi a teendő?

Figyelt kérdés

Új lakásba költöztünk kb. 6 hónapja és a fürdőszobában az ablak körül (annak ellenére, hogy sokat szellőztetünk) borzalmasan penészedik a fal. 2 hónapja tettem rá felragasztható szigetelést (mivel éreztem, hogy csukott ablaknál is jön be a hideg), és ez nagy mértékben segített a penész ügyön. Pár napja a tapéta az ablak körül viszont elkezdett felhólyagosodni és mára le is szakadt és a fehér tapéta alatt a fal vastagon penészes (teljesen fekete a fehér fal). Már lekezeltem penészirtóval, de hogyan tovább? Rettegek, hogy mi lehet máshol még a tapéta alatt...

A tulajdonos nem reagál semmire (még arra sem, ha kések a lakbérrel), pedig még a beköltözés előtt is ígért javítómunkákat a lakáson.

Mit tudok tenni a fallal?

Köszönöm a segítséget



2019. febr. 27. 13:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy párátlanítót is használok a fürdőszobában és sokszor esténként azt veszem észre, hogy zuhanyzás után (nyitott ablaknál) a WC tartályról csurog le a pára.
2019. febr. 27. 13:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Résnyire nyitva kéne hagynod (minél többször így tartanod) az ablakot, hagy menjen ki a pára. Ezt kéne tenned első lépésben, mert ez a legegyszerűbb.
2019. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hova tettél felragasztható szigetelést? Pontosan milyen szigetelést, milyen vastagságban? Bárhova is, nagy hibát követtél el, azonnal szedd le.

Miből lehet a falazat? Műanyag vagy fa az ablak, milyen méretű? Mivel fűtöd a fürdőszobát és annak mekkora a mérete? Miért van tapéta egy fürdőszobában?


Amúgy ne kenegesd penészirtóval, vagy le kell az egészet kaparni, a teljes fertőzött részt, vagy azonnal menekülni kell a lakásból, mert ez komoly egészségügyi kockázat.

2019. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!