Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes lakcímről elköltözt...

Ideiglenes lakcímről elköltöztem, de tudok attól még a körzeti orvosokhoz járni?

Figyelt kérdés
A kártyámra az van ráírva, hogy 2020-ban jár csak le... Ettől függetlenül, ha elmegyek az aszerinti kerületi dokihoz és azt mondom, hogy ott lakom még (közbe nem), akkor ő azt a rendszerbe nézve rá tud jönni, hogy hazudok?

#orvos #lakcímkártya #körzeti tb ellátás #elköltöztem
2019. márc. 1. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Körzeti orvost választhatsz, nem lakhely függő. Én a 11. kerületben lakom és Zuglóban van a körzeti orvosom.


Egyébként az ideiglenes lakcím érvényessége rajta van a lakcím kártyán (Azt hiszem 2 év után jár le az ideiglenes lakcím). A lejáraton belül jogilag érvényes az a lakcím.

2019. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
19%

Körzeti orvos már rég nincs.

Házi orvos van, akit te szabadon választhatsz.

2019. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Háziorvos szabadon választható, kérdés, hogy "elvállal-e". Ugyanis nem köteles. Azonnali orvosi ellátást nem tagadhatja meg, de azt, hogy hozzá tartozz, dönthet róla.

Én a XIII. kerületben jártam így, területileg olyan orvoshoz tartozom, aki messzebb van, mint akit szerettem volna.

Kerek-perec megmondta, konkrét problémával kezel, ha épp valami bajom van éppen, de nem vesz fel a körzetébe.

Itt egy cikk róla:

[link]

2019. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Szabadon választhatsz háziorvost (egyet).


Az érvényes lakóhelyed (régi nevén: állandó lakcím), vagy tartózkodási helyed (régi nevén: ideiglenes lakcím) szerint illetékes háziorvos köteles elfogadni a jelentkezésed; más háziorvos dönthet, hogy elfogadja, vagy sem.

Az érvényes lakóhely címed érvényes lakcímigazolvánnyal tudod igazolni.


Ha már van választott háziorvosod, neki mindegy, honnan jársz hozzá. (Akár lehet az állandó lakcímed Debrecenben, a tartózkodási hely címed Szegeden, élhetsz ténylegesen Szolnokon, és járhatsz a választott háziorvosodhoz Ceglédre.) Nem az érdekli, hogy hol élsz, hanem hogy érvényes-e a társadalombiztosításod.


Változtatást nem a háziorvos kedvezményez, azt te kezdeményezheted. Átjelentkezhetsz másik háziorvoshoz, ha elfogadja a jelentkezésed (mint fentebb írtam, van, amelyik köteles elfogadni; van, amelyik dönthet), akkor ő intézi az átkérésed.

Ha nem jelentkezel át, akkor ott maradsz.

2019. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!