Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért jönnek elő a hangyák?

Miért jönnek elő a hangyák?

Figyelt kérdés
Régi vályogházban élünk , mostanában gyakran előjönnek a szárnyashangyák . Szórtam már rájuk minden félét ( sütőportól elkezdve a bolti szerekeig ) , de igazából a hangyákat nem sikerült kiírtani vagy elűzni . A kérdésem az lenne , hogy miért jönnek elő , nem kajára jönnek csak ki a karnak menni , mert bárhonnan jönnek elő a nyílászárók felé veszik az irányt . Gondolom a páratartalommal is kapcsolatban van az előjövetelük . Aki esetleg tudja a választ az írja meg legyen szives . Köszönöm .
2010. júl. 3. 17:52
 1/10 anonim válasza:
0%
A hangyák azért szoknak előjönni ha valaki koszos házba lakik.
2010. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
valószínűleg a talajvíz az oka, vagy az esőzések ,emellett a ház szigetelése
2010. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BlackSword ***** válasza:
0%
Azért jönnek, mert találnak ennivalót... Figyeld meg hogy honnan szerzik, és szüntesd meg azt a forrást... Akkor talán nem fognak jönni...
2010. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a váklaszokat , de nem koszos a házunk , nem kajára jönnek , ezek szárnyas hangyák és csak ki akarnak jutni a lakásból . A kérdésemre még nem kaptam választ ha tud valaki akkor még várom a megfelelőt .
2010. júl. 3. 19:30
 5/10 anonim válasza:
0%
Szvsz stenna ugu ravay nem ttok.
2010. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szárnyas hangyák időszakosan szoktak előjönni. Érzik mikor megfelelőek az időjárási viszonyok a kirepüléshez és majd az új boly alapításához. Annak hogy a lakásban bukkannak fel az az oka, hogy egyszerűen rossz helyen jönnek elő.
2010. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás szerintem,hogy kifigyeled honnan jönnek,veszel Borax port és 1-1 arányban porcukort keversz hozzá.Rakd a lyukhoz ,ezt megeszik,beviszik a bolyba és kidöglik mind.Nekem így sikerült őket kiírtani a lakásból.
2010. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szarányas hangyák előjövetele nem függ össze az étellel , meg a tisztasággal , egyébként vályog házban nincsen szigetelés . Köszönöm a válaszokat , a boraxot meg fogom próbálni .
2010. júl. 4. 20:30
 9/10 anonim válasza:

Nekünk a fürdőszobában jönnek elő folyamatosan, lefújom őket Mortein hangyairtóval, akkor pár napig nyugi van, de utána jönnek elő újra, most már szárnyas hangyával együtt.

Nem vályogban élünk, hanem tégla építésűben.

Nekem azt mondták, hogy magas a talajvíz és ezért jönnek elő.

Kint az udvarban is fent vannak a föld felett. Sajna nem lehet ellenük tenni, hogy örökre eltűnjenek, csak időszakos megoldások vannak. :(

2010. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ve**** a f**** a hangyákba már komolyan mondom, fél éve lakok az új lakásomban, eddig nem találkoztam hangyával, aztán kb 2-3 napja rákaptam a pattogatott kukoricázásra, gép előtt ülve eszem és hát nyilván le-le esik 1-2 darabka ilyen kissebb letört darabok a popcornból, és azóta 1-2 napja látok néha 1-2 lézengő kis hangyát, bicskával lenyomom őket aztán kukába velük, porszívóztam mint a k*r** élet, padlószönyegem van, az egyik oldalán ahol láttam hogy arrafelé császkálnak felhúztam porszívóval bámm nekik, igazából csak 2-3 popcorn darabokat összerakta egymáshoz közel meg volt ott pár hangya, meglepetésszerüen rájuk rontottam felszívtam őket de arra gyanakszom hogy 1-2 elfuthatott onnan mert most este telefon vakuval fél óránként végignézem a szobát és hát mondjuk 2-3 óránként találok 1-2 lézengőt, lenyomom őket bicskával és megvan oldva, azóta már nagyon megbántam hogy popcorn-t ettem a szobába, meg is fogadtam hogy soha semmit nem fogok enni nem csak popcorn hanem SEMMIT a szobában mert nem konyha és nem mozi!!! meg amúgy is b**** tökre félelmetes hogy szépen ülök a gép előtt lábam a padlón és akkor elképzelem hogy a lábam körül mászkál 1-2 arra várnak hogy mikor csípjenek meg mikor másszanak rám, nem borzasztó érzés? szerintem de úgyhogy ezekkel az 1-2 túlélővel már elbánok bicskával ha meglátom őket, de aztán innentől kezdve tisztaság lesz és rend a szobámban, semmi kajázás semmi evés, cukros kólát se hozok be nyitott pohárban, nehogy a szagja az édes szagot megérezzék aztán elkezdjenek akciózni, most is csak 2 flakon van ásványvizes flakon de mindkettőre rávan csavarva a kupak azt csak nem szagolják ki, meghát nem is édes.. rosszabbak mint a drogkereső kutyák ezek a hangyák mindent kiszagolnak, remélem aki ezt elolvassa az tanul a történetemből XD
2020. ápr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!