Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek hangyák ellen?...

Mit tegyek hangyák ellen? Jönnek a macskám kajájára, a száraz tápra is.

Figyelt kérdés
Most kb. másfél órája feltettem a lecsukott tűzhely tetejére a kajáját, de ott is megtalálták. Le is veszem onnan. A macskának muszáj bent hagyni kevés kaját a tálban, ha dolgozom és nem vagyok itthon, legyen mit ennie.
2011. márc. 2. 17:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mérgeket nem szórhatok a földre, ugye a macska miatt. Járatokat nem látok, valahonnan a fal és a padló találkozásánál jönnek elő.
2011. márc. 2. 17:04
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Tegyél uborkát az útjukba. Útálják! Vagy szórj le sütőport, amerre járnak, vagy keresd meg, ahol bejönnek, és tegyél oda fokhagymát.
2011. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! A macska az uborkát el fogja játszani, mert amikor voltak csigáim, kilopta a terráriumból és játszott. A fokhagyma büdös, azzal szerintem nem tenné ezt. Tényleg hatásos ez a dolog?
2011. márc. 2. 17:15
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
sütőpor és porcukor keverékét szórj az útjukba.nálunk segített.
2011. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Bányai Károly ***** válasza:
94%
Van olyan csali, ami zárt dobozban van, macska nem férhet hozzá, csak rovarokra mérgező. A hangyák hazaviszik, megetetik az egész bolyt, aztán kinyiffan mind. Panelban egy darabig qrva sok hangyánk volt, aztán eltüntettem őket vele.
2011. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Bányai Károly ***** válasza:
70%
Amúgy a bóraxxal kevert porcukor is jó. De az mérgező.
2011. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Sütőpor, szódabikarbóna meg se hatja őket!

Nálunk olyan szépen átgyalogolnak rajta, mintha ott se lenne, vagy kikerűlik és folytatják utjukat!

Azért van most nagyon sok hangya mert menekülnek a viz elől,és mert egyszer hideg egyszer jó idő van, és bejönnek a melegre!

A hangyacsapda nagyon jó,vagy még rovarírtó spray, de azt meg cica miatt nem szabad!

Én is hiába fújkálom Őket,másnap már ugyannyi van megint!

2011. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Még megpróbálhatod a cukros vizet,szépen rámennek utána fogod és megsemmisíted őket!
2011. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Se cukros, se mézes csapdát ne csinálj, mert csak növeled a szaporulatukat! Vegyél Biokill nevű sprayt, ezzel is legalább 4-5-ször be kell fújni a területet, de teljesen hangyamentessé válsz.

Én ráfáztam a csapdákra, végül ez a környezetbarát szer segített.

2011. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ami tutira jó: ime a neve:Chemotox háztartási rovarírtó szer

Ez egy sárga színű flakonba van és por én kb 350ft-ért vettem nálunk a sima boltban és tutira jó.

Én se láttam járatokat. A fal meg a padló járata közé szórtam, elmondom neked még a konyhapultomon is van a kávéfőző mögött mert még ott is randalíroztak és azóta nem látom ott őket.

Szerintem ilyent próbálj meg venni mindenképp!

2011. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!