Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy párnak, akiknek semmi...

Egy párnak, akiknek semmi segítségük (sajnos), kb. mennyibe kerülne beköltözni egy 2 szobás lakásba?

Figyelt kérdés
Úgy értem:ágy,szekrénysor,edények,függönyök,fűszerek és stb. !!!Sajnos a családunk cserben hagyott miket és mindent magunknak kell megvennünk....de nem hiszem,hogy menni fog,eddig van 120 ezer ft-unk erre félretéve!Mennyi kerülne minden egy lakásban???? :(
2010. júl. 4. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi már költözés előtt elkezdtük a gyűjtögető életmódot. Ha valamiről tudtuk, hogy kelleni fog, és akciós volt (pl. fürdőszoba szekrény, 25 000-ről volt 15 000-re leárazva), akkor megvettük.

Egyelőre elég a legszükségesebb dolgok. Egy kényelmes ágy, vagy matrac, mert pihenni kell és fontos. A másik a konyha volt, nagyjából berendezve. Főzni lehessen és kész. Eleinte elvagytok kevéssel is, a többit meg apránként be lehet szerezni.

Nézzetek szét vaterán, tesz-vesz-en, használt bútorboltban, kisebb bútorkészítőknél (mi 10 000 Ft-ért vettünk komódot nála, az üzletben min. 5000 Ft-al drágábbak voltak). Konyharuhát, törölközőt, ágyneműt érdemesebb piacon venni, olcsóbb.

2010. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ...eredetileg nem így lett volna,mert a családom pincéjében 2 szobára való berendezés volt!Nem volt eladó,ingyen el lehetett volna vinni,de mivel akkor 3 hóval ezelőtt még nem költöztünk nem tudtuk elvinni,de szerettük volna lefoglalni,mert nagymamám szomszédjáé voltak a bútorok!Szóltam neki,hogy nemsokára költözünk és szeretnénk ha nem is ingyen,de jóval áron alul megszerezni a cuccokat!erre a válasz az volt,hogy úgy sem lesz a tiéd...de majd elkérem!Erre 1 hete,mikor már tudta a család,hogy költözünk,nagymamám meggyőzte a szomszédot(jó barátok),hogy adja el a szomszéd lépcsőházban lakó öreg nő gyerekének!!!Hát erről ennyit...és mikor ezt megemlítettem,mert sztem ez gusztustalan volt,mindenki csak megrántotta a vállát!Mi meg maradtunk minden nélkül!!!Még egy matracot em tudtunk szerezni...holnap költözünk :(

Köszönöm a választ!!!

2010. júl. 4. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

tudom, h ez nem a lelkisegély témakör, de neked sem kellett volna így felhúzni magad.

hanem kompromisszumkészebbnek kellett volna lenned, és akkor lehet, hogy nem nyomorognátok.

na de mind1, ez a te dolgod.


egyébként meg tudod mi a legfontosabb: 1 matrac, meg a konyhába pár dolog. tányér, evőeszköz, edények, fakanalak, stb.

bocsi, de ha lenne 120 rongyom, akkor nem a szekrénysoron meg a függönyön gondolkodnék, hanem dobozból öltöznék két hónapig, és inkább vennék pár konyhába való fontos dolgot.

ha ilyen szűkös a keret, akkor ne arra számíts, hogy beszabadulsz az ikeába, mindent bepakolsz a kosárba.

2010. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ja bocs, még anyni jutott eszembe:

a "gyerekkori" szobátokból nem tudnátok elhozni pár bútort? vagy ilyesmiket?

egyébként meg konyhai cuccokat gondolom nem kaptál volna a családtól, tehát furcsállom, hogy eddig nem is gondoltál rá... én már a költözés előtt 4 évvel elkezdtem gyűjteni a stafírungot a konyhába, hogy ne kelljen műanyag kanalakkal enni az első hetekben.

2010. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A konyhai dolgok meglesznek,azt vesszük meg először,de mivel nem keresünk százezreket csak annyit,hogy éppen sikerüljön megélnünk ezért egy hűtőre vagy szekrénysorra legalább 6 hónapig kéne gyűjtenünk!!!És hát ott vannak a drágább darabok,mint a szekrény,a hűtő,a mosógép...ezekre akkor évekig kéne gyűjtögetni!Köszönöm a választ!
2010. júl. 5. 10:07
 6/6 Ofília ***** válasza:

bocsi, de ha lenne 120 rongyom, akkor nem a szekrénysoron meg a függönyön gondolkodnék, hanem dobozból öltöznék két hónapig, és inkább vennék pár konyhába való fontos dolgot.

ha ilyen szűkös a keret, akkor ne arra számíts, hogy beszabadulsz az ikeába, mindent bepakolsz a kosárba.----ennyi!én teljes mértékben megértelek,de azt nem tudom felfogni,hogy ha ilyen nagy a baj és ilyen kevés a pénz hogy jut eszedbe függönyön szekrénysoron stb gondolkozni?elmész egy turiba veszel egy függönyt.ennyi.szekrénysor minek?nekem fél évig a földön(!!!)volt a tv-m és a számítógépem is.A monitor meg a tv tetején.Nem ezek a legfontosabbak ilyenkor úgy hiszem.Egyébiránt egy kérdésem lenne.Említetted,hogy költöztök és van 120 rongyotok,de semmitek.Oké.Akkor nem teljesen tiszta előttem a kép.Miben fogtok lakni???

2010. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!