Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy ki...

Mit gondoltok arról, hogy ki kell fizetnünk az augusztusi bérleti díjat akkor is hacsak szeptembertől akarunk beköltözni az albérletbe? Bele mennél ebbe?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek egyetemre és ezért szükségem lesz albérletre.Találtunk is egyet egész jónak tűnik,de a tulaj nem akar abba beleegyezni,hogy szeptembertől fizessünk.Azt akarja,hogy már az augusztusi bérleti díjat is fizessük ki neki,pedig nem is lesz akkor még senki a lakásban.
2010. júl. 24. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy mukodik sajnos, ha nem tetszik lehet mast keresni, mert ha tenyleg jo a lakas ahogy mondod akkor o ugyis kap mast. Esetleg annyiban egyezzetek meg hogy augusztusban hogyha nem lesztek ott felarat fizessetek, hogy lassa hogy tenyleg akartok menni.
2010. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is így volt. Kifizettem, nem tudtam jobbat.Azzal érvelnek, hogy aug. vége felé már úgyis költözködés, takarítás lesz.És végül is az lesz.
2010. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez abszolút tisztességtelen, én biztos nem mennék bele!

Meg kellene kérdezni, hogy mégis mire föl fizetnél augusztusi bérleti díjat, amikor ott sem laksz? Ilyen nincs, ez szabálytalan.

Kauciót kell fizetned? Mert ha kaució címén kéri el az egy hónapot az persze más...

2010. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kaukció,mert már a kulcsokat is átadná.
2010. júl. 24. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt tanácsolom keressetek másik albérletet, mert ha már az elején ilyen inkorrekt a tulaj, később sem fog semmi jó kisülni belőle, tapasztalatból mondom!
2010. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok, ez nem inkorrektseg egyaltlan. A lakas kiado neki most, szoval ha nem fizetik neki ki augusztustol, talal mast aki kifizeti. Ennyi.
2010. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, ahogy az utolsó írja. Mondhatni nem vagy alkupozícióban. Vagy elfogadod, vagy jelentkezik helyetted más. A legtöbben amúgy is úgy hirdetik meg az albérletet, hogy min. 6 hónapra ki kell venni (és a szemeszter ugye 5 hónapos). Nagyon ritka az, aki 2-3 hónapra is kiadná, ő belemenne, hogy csak szeptembertől fizess. De legtöbb esetben ez nem megy.
2010. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
költözz be augusztusban akkor :) vagy keress más albit. én tuti nem fizetnék azért amikor még nem is lakok ott.
2010. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ő diktál, te meg vagy elfogadod, vagy továbbállsz. A pénztárcád vastagságától függ. Ő is pénzből él.
2010. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
dehát augusztusban már az övé lesz,attól,hogy még nem lakik ott.a tulaj részéről természetes,hogy az illetőnek fizetni kell.mert míg ő már bérli a lakást (mégha nem is lakik ott),lehet,hogy más is szívesen kivenné.szóval szerintem jogos a tulaj részéről.
2010. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!