Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tarsashazunkban a gondnok...

A tarsashazunkban a gondnok tablakat furatott fel a lakasok falara, milyen jogalapon teheti ezt meg?

Figyelt kérdés

Az én lakásomra es a szinten található többire is dohányozni tilos táblákat furatott fel, szép nagy csavarokkal, mindenféle egyeztetés nélkül. Csinálhat ilyet h a lakásomat összefurkálja?


Új vagyok még a társasházi életben, egyébként egy régi körfolyosós házról van szó.


2019. ápr. 10. 10:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Értem a kukacoskodás tárgyát, világos, hogy a fal közös tulajdon, melynek ugyebár én is tulajdonosa vagyok, felujitását szépen perkálom a többi lakoval együtt a felujitási alapba. Ettől még mindig nem világos miért kellene szétfurni a falat.


Nem szeretném eladni a lakásom falát, kár ennyire kiforgatni a témát, itt nem arról van szó, hogy nem érhet senki a lakásom falához, mert az az enyém. Amennyiben így jött le erre felhivnám a figyelmet ismételten. Csupán arról van szó, miért van erre szükség miért csinál ilyet és miért csinálhat valaki ilyet. Ennyi erövel bármit kezdhetne a lakás falával, mivel az a közös tulajdona, semmi közöm hozzá? Kétlem, hogy így lenne. Erre akartam volna kitérni a kérdésemmel, úgy látszik kevés sikerrel.

2019. ápr. 11. 00:32
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha családi házat vettél volna, akkor a tiéd lenne a fal.

Még kívül is.

Mivel "csak" egy lakást vettél, ezért csupán kb. a tapétától befelé a tiéd a lakás.

A többi a társasház közös tulajdona.


A gondnoknak valószínűleg tele volt a hócipője a dohányos lakókkal, akik mindent pofátlanul telefüstölnek és eldobálják a csikkeket.

Ezért a többség érdekében kénytelen volt táblákat (is) kitenni.

Amúgy ezekhez te is hozzájárultál anyagilag...


Miért gondolom, hogy te dohányzol amúgy és ezért irritál ennyire a tábla.

2019. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!