Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Utál a gondnok. Hogyan oldjam...

Utál a gondnok. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Mikor beköltöztünk, azóta utál a gondnoka a társasháznak. Mikor megvettem a lakást, kerestem a házirendet, persze azóta (fél éve) sincs kitéve. Közös képiselő le se tojta a megkereséseim.


Nosza, elkezdtem leszervezni a bútorost, villanyost, mégse várhattam az örökkévalóságig.

Akkor ugrottunk először össze a gondnokkal, mert házirend szerint rosszkor "hangoskodtunk" (totál emberi időben egyébként).

Oké, vettem egy nagy levegőt, nem ordibáltam vele, még bocsánatot is kértem, de azóta folyamatosan szívat, pedig hónapok óta nulla zajjal élünk.


De néha kell tőle valami, akkor is akadékoskodik, meg havonta egyszer minimum zaklat valami apró b@romsággal. Sokan utálják a házból ahogy levágom, egy öreg néni.


Én igyekszek vele tisztelettudóan de határozottan beszélni, nem tudom, csapjam rá az ajtót vagy mi a fenét csináljak? Utáljon engem nyugodtan de hagyjon a már békén.


2018. febr. 17. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondnoknak a közös képviselőt nevezed?
2018. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, nem, a kk több házért felel, az egy másik nő (azt még nem is láttam, emailre, telefonra nem válaszol, lakógyűlésre még nem mentem). A gondnok vagy házmester az inkább takarít és "rendet tart" vagyis vegzálja a lakókat. Egy öreg néni, nem akarok sztereotipizálni de kvára látszik rajta hogy unatkozik és a pasáskodás neki a világ így öregkorára.
2018. febr. 17. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a közös költségből, a te pénzedből is (!) fizetett takarító, akit az első lakógyűlésen, - amit bárki összehívhat, ha közérdekű problémája van - leváltható.

Különösen, ha nem is túl népszerű.

Nos, ezt kellene vele tudatosítani és alaposan rendbe tenni, mert ez a "házmester tempó" az 50-60-as évekkel lecsenget.

Akkor volt egy házmester élet és halál ura, manapság az "idős néni" örüljön, hogy helyben alkalmazzák a tulajdonosok.

Kérdezz rá valakinél, hogy számlát ad e a tevékenységéről?

Mert ha nem, akkor ez bizony fekete munka.

Ne légy gyáva, vannak akik csak az agresszív viselkedést tisztelik!

2018. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok benne biztos, hogy az utolsó válaszadó hozzáállása a helyes, hiszen attól, hogy esetleg leváltásra kerül a néni, még a ház lakója marad és ugyanolyan kellemetlen személyiség lehet, vagy még kellemetlenebb.

Egyszerűen határozottan meg kell mondani, hogy "igen, köszönöm a tájékoztatást, tudok róla, elnézést kérek, de sajnos most fontos dolgom van" majd becsukni az ajtót és kész. Ha van kukucskáló az ajtón, akkor akár ajtót sem nyitni neki.

2018. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

#4

Nem mondod komolyan 4-es, hogy rettegni kell egy második emeleti öregasszonytól, ha annak kikapják a lába alól az egyetlen "funkciót" amivel kellemetlenkedhet, ráadásul nagyjából közutálatnak örvend a házban.

Esetleg, ha közvetlen szomszéd, akkor tud apróbb-cseprőbb bosszúságokat okozni, de ha még az sem, akkor miért kellene betojni bárkitől is?

A Kérdező nyilván nem óvodás, hogy hagyja magát regulázni és minél primitívebb valaki, annál inkább tekinti az udvariasságot gyengeségnek.

Ráadásul a bevezetéstől nagyon sok függ.

2018. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Simán mond meg neki, hogy ha sokat .aszakodik úgy fog járni mint magdi anyus.
2018. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jók vagytok nagyon, főleg az utolsó :D

Köszi a tippeket. Igazából 7+ évig éltem panel bérleményben, és sose volt gondom senkivel - az élni és élni hagyni az elvem. De a vén banya annyira berágott rám első alkalommal, és én meg nem vagyok egy agresszívabb alkat, de van abban valami, hogy hangnemet kell váltani.

2018. febr. 18. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

#5 Senki nem mondta, hogy rettegni kell. Én csak azt mondtam, hogy nem feltétlenül az utálkozás a legjobb módszer az ilyen helyzetekre, hiszen ettől még szomszédok maradnak... De végülis mindenki úgy tesz, ahogy gondolja.

Én tisztelettudóan építeném le, majdnha nem ért belőle, egyszerűen nem nyitnék ajtót és mindig otthagynám. Kész.

2018. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!