Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a hátrányai, ha egy...

Mik a hátrányai, ha egy ingatlan szolgalmi joggal van terhelve?

Figyelt kérdés
Érdemes belemenni, hogy az egyik szomszéd kb 40-50 méteres szennyvíz vezetéket vezessen át az udvarunk, és kertünk alatt? Egy csomó fa az útjába esne. 300 ezer ft-ot fizetnének érte.

2019. ápr. 11. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ùtbaeső fákat kivágják. Vèdőtávolságon belül nem èpithetsz (bár ha előkert, akkor amùgy sem), de mèg fa sem lehet rajta. A szolgáltatò bemehet bármikor, ha meghibásodás, karbantartás van. Rengeteget ronthat az ingatlanod èrtèkèn.


Szerintem a 300 ezer kevès ezèrt.

2019. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem engedném , teljesen tönkre tennék a kertet is.

Aztán bármikor lehet probléma , újra felkellene bontani.

2019. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Tudni kell, hogy jogszabály szerint ha nincs más megoldás, akkor kötelezhetnek is rá mindenféle ellenszolgáltatás nélkül. Szóval ha nagyon hisztis a tulajdonos, akkor én inkább megegyeznék vele, viszont nem a fák nyomvonalában. Szolgalmi sávot szoktak a vezetékre bejegyezni 1-1 méter azt hiszem, ebben a sávban szükség esetén biztosítanod kell a hibaelhárítást, karbantartást, nem építhetsz, ültethetsz rá, vagy ha még is, nem lehet kártérítési igényed, ha valamiért bontani kell.

A megfelelő tervezésre és kivitelezésre oda kell figyelni. Egy esetleges dugulásnál lehet, hogy nálad önt ki a szomszéd szennyvize.

Ha van más műszaki megoldási lehetősége, akkor én nem mennék bele.

2019. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem is megkeresett a szomszéd ugyanezzel a kérdéssel, azonnal nemet mondtam.
2019. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Majatom ***** válasza:
56%
Engem annak idején a szomszéd azzal keresett meg, hogy én vigyem a szennyvizcsövet az övé mellett egy gödörben. Arra meg én mondtam nemet, így most külön megy egymástól 2 méterre, de mindegyik a saját telkén. Nem lehet tudni mit hoz a jövő, pozitív dolog biztos nem lesz belőle, vagy negatív tényező lesz, vagy max nem zavar senkit. Én azt mondom, hogy az ingatlan az egy hosszú távú dolog, ha másképpen megoldható, akkor jobb nem kavarni a dolgokat.
2019. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki oldja meg a problémáit a saját udvarán belül. Nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy a szomszéd kertjét ássam fel a csatornának. 300 ezerből a saját telkén is megoldhatná a csövezést. Ne menj bele, csak bajod fog származni később belőle.
2019. ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!