Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sima fehér műanyagszékek...

Sima fehér műanyagszékek nedves környezetben, és lemoshatatlan szürke izé keletkezik rajtuk/bennük. Az penész? De az hogyhogy bele van ivódva, és nem a külsején van, s nem jön le?

Figyelt kérdés
Bővebben arra gondolok, hogy szerintem mamám már lemosta azokat a székeket; tehát ilyen kinti székek, de nem az eső alatt voltak. Tehát egyszercsak el kezdtek szürke foltok lenni a fehér székeken, és szerintem mosáskor se jönnek le. Ez micsoda, és hogyan került bele a szék anyagába, a műanyagszék szerkezetének belsejébe? Előre is köszönöm.

2019. ápr. 19. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok
2019. ápr. 19. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A tél során a hőmérséklet különbség hatására kicsapódik a pára a székeken. Ez a jelenség akár többször is előfordulhat a tárolás néhány hónapja alatt. A páracseppeken pedig mikroszkopikus élőlények telepszenek meg, akár telepeket alkotva. Aztán ahogy elpárolog a nedvesség, rászárad a bútorra ez a bizonyos telep.

Én szappanos párnával tisztítottam le.Állítólag jó rá a hideg zsíroldó is.

2019. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemhogy a műanyagba, de még az acél/vas/alumínium cuccokba is belemegy az oxidáció, rozsda, patina. Van egy videó a youtube-on valami ilyesmi címmel, hogy műanyag kerti székek felújítása.
2019. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek
2019. ápr. 20. 01:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem penész, semmi esetre sem káros at egészségre, csak ronda. A müanyag bomlik az idöjárás hatására, algák telepednek emg rajta meg benne.

Ahogy az elözöek írták, erösebb szerekkel eltávolítható.

2019. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg.A nap uv sugárzása károsítja a műanyagot és felporlik a felülete.Először mattul és utána szürkül.Ha körömmel megkaparod látszik ott alatta csíkban a még ép pvc ,a körmöd alatt pedig a lekapart szürke réteg.Ez olyan mint a a fémeken az oxidáció,csak itt pvc-ről beszélünk.Ha felpolírozod,akkor a következő szezonra megint matt lesz,mert ezek nem 100%-ban uv állók,csak mérsékelten.
2019. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mamád mivel takarította? Mert ha pl zsíroldóval az simán megmarja...
2019. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!