Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti be költöznétek egy vályogbó...

Ti be költöznétek egy vályogból épült nád tetős házba?

Figyelt kérdés

karbantartott, kb10 éve teljesen felujitott a ház.

De ha eztt vennénk akkor külső szigetelést is kapna a ház.

Hallottunk/olvastunk pozitív és negatív dolgokat errol a kombinációról de most a ti velemenyetekre, tapasztalatotokra lennék kivancsi.



#lakás #vályogház #nád tető
2019. máj. 13. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A külső szigetelèssel csak óvstosan, akármi nem jó oda. A nádtető jól szigetel, ès jó klímát biztosít. Az állandó karbantartása szakembert igènyel ès idővel cserèlni is kell. Tűzveszèly is megvan, nemtudom impregnálják e valamivel ès a biztosítónál utánajárnèk, hátha nem kötnek rá, vagy lènyegesen drágábbra jön ki.
2019. máj. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem biztos. De inkább a tető miatt. A nádat javitgatni cserélni kell. Nem olcsó dolog szerintem. Biztos szép de nem vennék a nyakamba egy ilyen dolgot.
2019. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

30 éven át éltem nádtetős házban, egyetlen negatívuma a pókok és a darazsak.

14 éves koromban lett lecserélve, az akkor 20 éves nád, + most 20 év utánnlesz lecserélve, az akkori.

Semmit nem kell rajta javítgatni footozgatni, ha azt szakember jól megcsinálja, nincs vele semmi munka...

Ha a tetőszerkezet többi része is megfelelő, akkor fentről ad egy nagyon jó szigetelést a háznak, de a vályog falakat tényleg nem jó lezárni... Max nádszövet arra is...

Meg felesleges is, megfelelő fűtés kell és el kell fogadni, hogy sosem lesz olyan, mint egy mai modern ház.

Én simán beköltöznék ma is nádtetősbe, de feleségem modern házat akart. Padlófűtéssel, kandallóval, úgyhogy azt kapott.

2019. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Polisztirolt semmi esetre sem tegyetek rá. Kinyírja a vályogot hosszú távon.


Ha ezekkel a hátrányokkal megbékélsz, akkor nem lesz gond:

- rendszeres karbantartást igényel

- nincs rá biztosítás (vagy jó drága a tűzveszély miatt)

- hőszigetelése gyengébb, mint a mai modern tégla házaké

2019. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen utána olvastam a szigetelésének és írják is h kőzet gyapot szigetelés kell a vályog falra mert az jobb Légateresztő. És jobb szigetelt fa ablakokat berakni mint műanyagot.

Minden ilyen munkát szakemberrel végeztetnék (tapasztalt szakember) lehetőleg garanciával. Nádfedő ismerősöm van de vele erről meg nem beszeltem. Olvastam azt is h a nád tető 10 év alatt kb 1 millió ráfordítást igényel ami 100ezer/év ez vállalható szerintem. Amitől jobban felek az a tűz, bogarak pókok nem számítanak nekik is élni kell valahol.

Biztosítónál ra fogok kérdezni h biztosítanak e nád tetőt és ha igen milyen feltételekkel.

De ha ilyen hazat vennék akkor lehet en magamtól szereltetnek valamilyen tűzoltó berendezést a tetőre.

En szeretnek egy ilyen házban lakni mert már majdnem passzív ház, persze nálunk is az asszony az aki jobban ellene van.

2019. máj. 13. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a kőzetgyapotnak viszonylag nagy a páraáteresztő képessége, azonban arról nem beszélnek a tüzépen, hogy akármivel nem színezheted. A hétköznapi diszperziós vékonyvakolat tökéletes párazáró tulajdonsággal bír.

Igen, létezik valódi páraáteresztő vékonyvakolat és ragasztó, én is csuklottam, amikor megláttam az árát.


Az ablakok nem az anyagukkal, hanem a keretben lévő szigetelésekkel zárják el a pára útját. Fa vagy műanyag... ez főleg esztétikai szempont.

2019. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Az sosem passzív, attól nagyon messze van. Főleg a vályog rossz hőszigetelèse miatt. Ezèrt joggal hőszigetelnèd. Nádszövet, szalmabála ès hasonlókkal, kívül vályoggal tapasztva. Viszont valóban jö egyedi kiválö klímával fog bírni. A facen is van vályohházas csoport, hátha ott is tudnak segíteni, ők abban èlnek, újítják fel, van bőven tapasztalat.
2019. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vályogból soha nem lesz passzív... A passzív ház egy modern kitaláció, modern anyagok, berendezések kellenek hozzá, 30 éven át éltem vályogban, telen ott van meleg, ahol fűtesz, és csak addig amíg fűtesz... Könnyen beszélek, 3. Generációs asztalos családban elek, mi ingyen fűtünk mióta az eszemet tudom, de ismerek nagyon sok embert, akik télen szopnak a vályogban, 100ezreket költenek arra, hogy a kéményen kiküldhessék a megtermelt hőt...

Aki azt mondja, vályogot olcsón kifűt, az vagy asztalos, vagy hazudik.

2019. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!