Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinél lehet a baj?

Kinél lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőn reggel hazaértem a melóból és ez a látvány fogadott! Felmentem a szomszédhoz, hogy nincs-e csőtörés, aztmondta minden rendben van nem tapasztalt vízfolyást semmit de azért szól az önkormányzatnak mivel önkormányzati lakásban élnek! Szerintetek mi lehet a gond? Nem vagyok jártas a szakmában így fogalmam sincs de aggaszt hogy durvább lesz a helyzet!


[link]



[link]



2019. máj. 21. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszeri leáztatás vagy (ha nem szárad és növekszik) akkor valahol csőtörés. Ha nem büdös akkor nyomóvezeték, ha büdös akkor szennyvíz.

De az is lehet, hogy (ha lapostetős az épület) csapadékvíz levezető.

Mivel gerendás (paneles) lehet a födém ezért "messzebbről" is jöhet a víz. De mivel a strang (szellőző) felől is vizesedik a fal ezért lehet, hogy nem a feletted hanem még az ő felette lévő az okozó. Az is előfordul, hogy aki okozza az nem is tapasztal semmit.

2019. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát volt vihar az tény.. de ő miértnem kapott belőle semmit, ha az elvezetővel van gond?
2019. máj. 21. 19:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és fölöttük nincs senki... 4 emeletes 3.-on vagyok én!!
2019. máj. 21. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet pont a feletted lévő födém síkjában van sérülés (szétcsúszás, repedés stb.) a csapadékvíz elvezetőn.

De olyannal is találkoztam már, hogy a hiba a vizesedés felett 3 emelettel volt. A csövön szépen végigcsorgott majd az első helyen ahol szerencsétlen módon hozzáért a cső a strangfalhoz vizesedést okozott.

2019. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez elég durva, tenni kell valamit.
2019. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Közös képviselőnek mindenképp szólni kell és a társasházi biztosításra be kell jelenteni.
2019. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam a biztosítónál, szóltam a képviselőnek.. kifizetik.. de hiába ha 1 hónap múlva megint beázik
2019. máj. 21. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt a helyreállítást elvégezteted (az most mindegy, hogy számla ellenében vagy gyorskárként rendezi a biztosító) nyilatkoztasd le (írásban) a közös képviselőt, hogy a hiba kijavításra került!
2019. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régebben bő 20 évig foglalkoztam társadalmi munkában tömeglakások műszaki problémáival. Amit fentebb a válaszolók felvetettek okként, szerintem is lehet bármelyik.

Én először a tetőt nézném át tüzetesen, főleg az attika részén (ami szegélyfalként kiemelkedik a tető síkjából), vagy az esetleges felvonóház mellett. Ez aligha van 4-emeletes lakásoknál. Ha a szigetelésben ott nincs repedés, elválás, leválás stb., akkor a feletted lakónál kell kutakodni.

Ami velem történt: kiáztattam az alattam lakót, gyér szivárgással a vizesblokknál. Az ok: réges-régen fekete-fehér fényképeket csináltam amatőrként a fürdőszobában. A savas vegyszert a fürdőkádba öntöttem aminek elfolyója a szomszédos WC elfolyójába torkollt, a mennyezeti beton felső felülete alatt, tehát a betonban. Itt, a betorkolásnál, a savas szer kikezdte a tömítésre alkalmazott gipszet, ezért itt ázalogni kezdett. Nálam minden totál száraz volt. Megbontottam a betont és ráakadtam a laza tömítésre. Új tömítés után az ázalgás megszűnt. Ehhez hasonló eset, itt is fennállhat, ha nem is fényképkészítés miatt...

2019. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!