Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egyáltalán bármi értelme...

Van egyáltalán bármi értelme a bejelentett tartózkodási helynek?

Figyelt kérdés
Bejelentkeztem a jelenlegi lakhelyemre, mint tartózkodási helyre. Amíg diák voltam, így tudtam kedvezményes bérletet venni, az jó volt, de ezen kívül van bármi más gyakorlati haszna, értelme?
2019. máj. 23. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egészségügyi dolgok miatt használom
2019. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl mehetsz ott orvoshoz, ha van valami. Ha hivatalos iratot vársz kérheted, hogy oda postázzák. Meg jogod van bemenni a lakásba, nem zárhatnak ki onnan.
2019. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy semmit nem tudtam eddig elérni, hogy oda postázzák, ahol lakok. Hiába költöztem el, hiába jelentkeztem át, még mindig anyukámnak kell rohangálnia az ottani postára az ajánlott leveleimért..


Pld. most átjelentkeztem a hétvégi szavazásra a tartózkodási helyem szerinti szavazóhelyre. Direkt bepipáltam, hogy e-mailben kérek értesítést a kérvény elbírálásáról. Erre anyukám ma küldi, hogy jött levelem, mennie kellett érte a postára, mert kiküldték oda papíron (mikor eleve arról szól az egész ügyintézés, hogy nem vagyok ott, ezért kérem át magam másik helyre.)

Bankban is, mikor bankkártyát igényeltem, direkt mondtam az ügyintézőnek, hogy a tartózkodási helyemre kérem, oda postázzák. Nyilván kiküldték anyukámék címére, én meg utazhattam érte.

Rendőrség is oda küldött mindent, mikor egyszer feljelentést tettem, pedig ott is külön kiemeltem, hogy a tartózkodási helyem az elérhetőségem.


Egyszerűen nem értem.... Vagy azon kívül, hogy bejelentkezek oda, kell valamit csinálnom, hogy elfogadott postacím legyen? Én hagytam ki valamit?

2019. máj. 23. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelmi fogyatékosok az ügyintézők. Előfordul. Mondhatni, általános dolog. Apámnak is az állandó lakhelyére küldenek sok dolgot, hiába van megadva a tartózkodási hely.

Ha valami nem sürgős, akkor felhívod a küldő céget, és megbeszéled velük, hogy nem veszed át, a posta majd szépen visszaviszi, és küldjék ki a megadott címedre.

2019. máj. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az új értesítési címet neked kell minden hivatalnak, szolgáltatónak megadnod!
2021. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Pl a rendőrségnek ezt hogyan tudom megadni?

2021. szept. 7. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!