Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges ez, ilyenkor...

Hogyan lehetséges ez, ilyenkor kit kell értesíteni?

Figyelt kérdés
Van egy lakó a házban aki évek óta nem fizet vizet mert a vízórája le is járt és nem csináltatta meg, így a vizét a társasház fizeti. Ez hogyan lehetséges? Nincs bejelentve hogy szabálytalanul használ vizet??? Ezt nem ellenőrzi senki? Én tök nem értem ezt az egészet.
2019. máj. 28. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Társasháznak egy közös vízórája van, a vízművek az alapjén szémlát a társasháznak. Ha nem fizeti ki a ház a fogyasztást, a vizet elzárják.

A Társasház vagyonközösség, és csak egy fő vízcsatornája van, ha elzárják, egyik lakásban sincsen víz.

2019. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* számláz.
2019. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy fizeti a vízét a társasház? Nincs külön mérője? Vagy a közösből lopkodja a vizet.? Hogy van ez?
2019. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

3: Van külön órája és külön szerződése a vízművekkel, de nem fizeti be, és külön csöve nincsen. Érted?

Nem lehet külön elzárni azt a lakást, csak a teljes házat.

Ez a vízfizetés mizéria nagyon fiatal dolog, még 30 éve ingyen volt a víz!!

2019. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Különben ha nem hiteles a vízóra, akkor szerintem automatikusan a nemvízórás lakások közös ktg-ébe sorolódik. Akkor ő nem fizeti ezt a közös ktg-et? És mióta?

Vagy az alacsonyabb, vízórás közös ktg-et fizeti?

2019. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vizet nem zárnak el sehol,nem fizetés esetén sem .

Nyomás csökkentöt szerelne be .

2019. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
8 éve nem fizet, nincs vízórája, felhívtam a vízműveket azt mondták ha nekik nem fizetett felmondták vele a szerződést és jogi úton hajtják be, de pontos információt nem adhat az adott személyről. És mivel van egy fő vízóra, így az ő vize arra megy vagy is a fogyasztás ami a közös költségen csapódik amit ő amit említettem nem fizet. És azt mondták hogy nem zárhatják el mert ez nem egy akna hogy kijönnek és csak az övét zárják el. Csak amiatt a többiek szívnak konkrétan, és elég dühítő.
2019. máj. 29. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát vannak társasházak, ahol akár több tízmilliós kintlevőség is van, perek vannak, szóval ez nem tétel egy társasháznak azért, egyetlen lakó vízdíja...
2019. máj. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!