Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a műanyag nyílászárók...

Mik a műanyag nyílászárók hátrányai?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok ezen a téren?Milyet nem szabad venni?Vagy érdemesebb fa nyílászárót venni?
2010. júl. 8. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A műanyagnál figyelni kell a rendszeres szellőztetésre,különben elkezd penészedni a lakás.Viszont én ezt nem sorolnám a hátrányok közé,ugyanis szerintem a szellőztetés alapvető dolog bármilyen nyílászáró is van.Tehát szerintem nincs hátránya.
2010. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pl ha valahol megsérül a keret vagy a tok, nem lehet javítani, az egész ablakot ki kell cserélni. Ellentétben a fával.
2010. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
NEkünk már több, mint 20 éve vannak mindenhol, de eddig nem tapasztaltunk semmi hátrányát, rendszeres szellöztetés mellett semmi nem penészedik és még egysezr sem fordult elö, hoyg megsérült volna a keret - el sem tudom, képzelni, hoyg hogy történhetne ilyesmi.
2010. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nnnnna végre egy valós hátrány! Bár azt nem tudom, hogy mondjuk fa ablakot hogyan javítanak, ha sérült a tok... Vagy csak karcról beszélünk?
2010. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én famintás műanyagot vettem.. Hihi, mindenki fának hiszi. Ma volt itt egy építész barát, az is. Így lett egy szép, gondozásmentes, vetemedésmentes, vízre, időjárásra, párára stb. érzéketlen ablakom. Illetve sok.
2010. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
53%
Nem valami esztétikus a műanyag nyílászáró (én eddig csak fehéret láttam és szerintem 15 év múlva ugyanolyan csúnyának fogjuk ezeket találni, mint most a panelházakat meg a barna színű családiház-kerítést... hacsak nem kezdik el színezni a keretet). Az UV-sugárzás miatt ridegedik az anyag. Festeni, javítani fával szemben nem lehet, kompletten kell cserélni. Ez személyes tipp, de szerintem az élettartama legalább 2-3x kisebb a fa-ablakénál.
2010. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem az élettartama legalább 2-3x kisebb a fa-ablakénál."


"NEkünk már több, mint 20 éve vannak mindenhol, de eddig nem tapasztaltunk semmi hátrányát"


És akkor most kérdezzünk meg egy faablak-tulajdonost, akinek 40-60éves fa ablakai vannak. ;) Na jó. Legyen csak 20 éves fa ablaka...

2010. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
52%

CSAK FA CSAK FA CSAK FA!!!!!!!!


A műanyag nyílászárókat semmiképp!!!!!!!

2010. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Jó a műanyag, csak el kell felejteni az amúgy is mérgező műgyanta alapú oldószeres diszperzit festékeket, és a vastag tapétákat, és a plafont lehetőleg meszelni kell!!
2010. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is mindenhol műanyagablakok vannak, sűrűn szellőztetünk és nincs semmi gondunk vele. Könnyű tisztántartani (mosogatószeres vízzel lemosom a keretet és a tokot), nem kell festeni és a korábbi fa ablakunkkal szemben (sofa thermo üvegezésű) nem vetemedik.
2010. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!