Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a műanyag nyílászárók...

Mik a műanyag nyílászárók hátrányai?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok ezen a téren?Milyet nem szabad venni?Vagy érdemesebb fa nyílászárót venni?
2010. júl. 8. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én irtam, hogy már több, mint 20 éve vannak müanyag ablakaink. Elötte fa ablakok voltak (ezekkel vettük a házat), amik majdnem 15 évesek voltak, de mivel az elözö tulajdonos nem festette rendszeresen, ezért az esöoldalon a KEZEMMEL át tudtam a keretet furni, annyira elkorhadt. De a többi is annyira tönkre volt menve, hogy rendbehozni nem lehetett volna. (Egy szakembert kértünk meg eredetileg, hogy javitsa ki és fesse újra, de nem vállalta, pedig nem szivességként akartuk, hanem rendesen megfizetni.)

Amióta ezek megvannak (belül fehér, kivül famintás), azóta évente egyszer vagy kétszer lemosom a kereteket is a tavaszi-öszi nagytakaritás keretében msogatószeres vizzel. Se nincsenek elszinezödve, se nem öregszik, nem töredezik, ma is olyanok, mint amikor be lettek épitve - és ezt úgy, hogy nem kell évente csiszolni, festeni, semmi külön minak nincs vele.

Azt, hogy müanyag, csak szakember látja meg, ha KÖZELRÖL megnézi, 2-3 m-röl már nincs különbség. Azzal, hogy rendesen zárnak, évente rengeteg fütési költséget takaritunk meg, nincs belül huzat és sokkal kevesebb zaj jön be kintröl. Az meg nekem természetes, hogy NAPONTA alaposan ki kell szellöztetni, télen is reggel-este 2-5 perces kereszthuzat elég.

Annak idején csak kisérletként tetettük be ezeket az ablakokat, de ha az eddigi tapasztalataim meglennének, akkor FELTÉTLEN újra igy csinálnám, csak elötte nem seznvednék azzal, hogy a régieket hogy lehetne rendbehozni.

2010. júl. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
22:34, nem.
2010. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én egy 70 éves házban lakom, akkori ablakokkal, de szigetelésben hiszem, hogy veri az összes műanyagablakot, legalábbis, ahol én jártam. Nem cserélném ki a világ összes kincséért sem. Kár, hogy manapság nem törekednek a kivitelezők az igényes, becsületes munkára.
2015. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!