Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanyán kilehet alakítani egy...

Tanyán kilehet alakítani egy teljesen önellátó életet?

Figyelt kérdés
Falusi vagyok, de tanyára akarok költözni, mert függetleníteni akarom magam ettől a társadalomtól? Lehetséges ez?

2019. jún. 20. 11:08
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
Igen ha van 50 milliód kezdésnek termőföldre és gépekre. Napelemre stb. Ha azon ábrandozol hogy tartasz száz tyúkot es ültetsz paprikát paradicsomot és majd az eladott tojásból élsz gyorsan felejtsd el.
2019. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
keress inkább olyan önfenntartó települést, sok szerveződik, mégis egyszerűbb.
2019. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de kompromisszumokkal jár.
2019. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En ha ilyenben gondolkodnék, eleve nem magyarországban gondolkodnek, ha magadra akarsz utalódni. Itt van évi 6 kökemény hónapod, mikor nep mint nap meg kell küzdened az elemekkel... Éltem tanyán ahol minden nap elő kellett teremteni a tüzelőt, a szomszedos erdőből, jo volt mikor 10-12 napra előre is meglett, de olyan is volt mikor hazaérve este 9kor kaptunk észbe, hogy basszus nincs mivel begyújtani, szakadt az ónos eső, irány az erdő kismpával dideregve, aztán próbáltunk valami szárazat felhajtani...

En equadorban vagy akár gran canarián is elgondolkodnék, masodik még ráadásul unió is, szóval szemelyi aztán mehetsz...

De örök nyár...

Ráadásul magyarországon az állam is arra törekszik, higy ne tudj megélni magadtól...


Amúgy régen nekem is voltak ilyen romantikus elképzeléseim, hogy majd veszek egy tanyát es önellátás stb, faluban sikerült házat vennem, gyorsan feltűnt, mekkora hiány van itt vidéken minden szakemberből... Csináltam egy víz gaz fűtésszerelőit meg egy hegesztő sulit, ezekkel maszekolok 40km körzetben, + vettem traktort, ágaprítót, ekét, stb stb ezekkel is maszekolok. Most tervezek egy kis markolót... Kissé átformálódott a véleményem az önfentartásról... Gyakorlatilag keresek annyi pénzt klasszik "munkahely" nélkül, amiből fentartom magam, meg mindent meg tudok csinállni, amit a szerény igényeim mellett kitalálok...

2019. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem dolgozok minden nap... Átlag kb heti 3 napot. De azt keményen végig.
2019. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
Romantikus ez a fagyűjtögetés de mást ne bíztass lopásra. Minden gallynak letört ágnak van tulajdonosa. Ha elkapnak mehetsz a börtönbe. Nálunk mdg az uszadék fat se szabad gyüjteni sajnos
2019. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az erdő is a mienk volt, az csak nemnlopás
2019. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagyis a főbérlőé
2019. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
Az úgy mas. Sokan termeszetesnek veszik a gyűjtógetést. Pedig nem szabad. Bar nem ertem pl az uszadek fát miert nem lehet. Inkabb hagyják elrohadni.
2019. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gondolat, amúgy az emberiség nem 200 éves, nem az iparosodás óta létezünk, meg lehet élni kevesből is, de olyan ismeretekbkellenek hozzá, amiket ma már iskolában nem kapsz meg, de sokat már a mai öregektől sem...

Egy mezőn is rengeteg dolog van, amit pl meg lehet enni, legalapabb pl a csalánfőzelék, ami szerintem isteni finom... Vagy akár ott vannak a gombák, amit ha valaki ért hozzá, rengeteget lehet szedni, némelyiket akár otthon is lehet termeszteni.. nekem sosem lenne batorságom a gombászathoz, mert sok ehetőre rémesen hasonló merges van...

Ha nagyon elmegyünk a szélsőségek felé, alatokat is lehet csapdazni, es megenni es nem csak olyan álatot amiert megbüntetnek... Nagypapám pl megette a patkányt is, nem volt finnyás az öreg, de ehhez tudni kell, hogy ő 20on éves volt a 2világháborúban es az egész fuliatalkora a menekülésről szólt... Egész extrém dolgokat megettek totálisan nincstelenül egy olyan világban, ahol még nem volt minden sarkon egy liberális szeretetszolgálat.

Megoldod vagy meghalsz filozófia volt... én meg 2 éve a kertemben lecsuzliztam és megettem egy nem mondom meg mit, mert azt nem szabad csak úgy lecsúzlizgatni, de marha finom volt :D


Tartok pl nyulakat, megmondom őszintén, csináltam szúnyogbiztos ketreceket, így nem vakcinázom őket, 5000négyzetméter a teljes kertem, az simán kitermel annyi szénát, amiből átlag 10 nyúl elvan folyamatosan... Okosan szaporítva mindig van 10 kifejlett nyulam. Átlag havi 2-t eszek meg. Közben semmit nem költök szerencsétlenekre.

Csirkét tartok jelenleg 10db-t, annyi tojásunk van, amit nem tudunk 2en megenni, + olcsón jutottam napos kakasokhoz, azokat csak vágásra nevelem, + vannak még fürjek is 10en.

Kukoricájukat tápjukat megtermelhetném, de kényelmes vagyok, inkább megveszem, összesen a kb 30 szárnyas havi 5-6000ft-t eszik meg. Nem sok.

Gyümölcsöt, befőttnek, lekvarnak de aszalunk is, zöldségeket főleg savanyúságnak teszünk el...

Persze ez azzal jár, hogy juniustól szeptember vegéig ki se látunk a melóból. Szerencsére én ezt nem annak látom.

Ha holnap kikapcsolnák az áramot, elzárnák az ivóvizet, megszűnne az internet, elzárnák a gázt, az en életem kb ugyan úgy menne tovább szerintem, mint ahogy most döcög.

2019. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!