Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakótelepi lakást felújítva...

Lakótelepi lakást felújítva vagy felújítatlanul lehet jobban eladni?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, mert segítséggel olcsón hozzájutottunk - tehát nagyon megérte, hogy itt kezdjük ez a közös életünket. De mindigis kertesről álmodtunk, így tervben van, hogy innen olyan 4-5 év múlva lelépünk. A lakásban régebbi linóleum van, a fürdőben is a régi fehér csempe, elég lelakott.Engem leginkább a fürdőszoba irritál, mert undorítónak tartom, mindig büdös, de nem felülről jön, hanem lentről, a kádtól. Ha azt is nézzük, hogy majd hogy lesz könnyebb eladnunk, akkor érdemes felújítani? Az emberek inkább felújított, drágább lakást szeretnek venni, vagy lelakott olcsót, amit kedvük szerint újíthatnak fel? Ha nem újítunk, a fürdőt akkoris rendbe tesszük, új csövekkel, festés, csempematrica stb, hogy el tudjuk viselni. Ilyen állapotban olyan 6,5 M-t érne nálunk, felújítva hozzájönne fél M kb.
2010. júl. 9. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elakarod adni akkor csak kevés pénzből pofozd ki , hogy pofás legyen. Fulra felújitani nem érdemes, mert a vevőnek lehet más az ízlése és úgyis szétveri.Eladás előtt kifested, gogy tiszta legyen, tegyél le valami olcsó követ,parkettát.Valami pofás kapcsolókat, kilincset.

Ezeket magadnak is csinálod, mert 4-5 év elég sok amig ott vagy. A kád elöl szedd le a lemezt, igy aláférsz, takaritsd ki alatta.Gipszkartonra tehetsz csempét ezt tedd vissza és már jöbban néz ki.De ne üssön el nagyon a falicsempétöl.

2010. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát én is így vagyok ezzel a kérdéssel, egyfolytában készüloök el kertes házba aztán meg ahog yvisszagondolok, már több millát beleöltem minden felújításba, fürdőszoba, konyha, ablakcsere ..stb, és hát tudni kell, hogy ezek kidobott pénzek, mert soha az életben nem jön vissza ez a pénz, úgy értem nem tudod ennyivel többért eladni a lakást mint amennyit ráköltesz


sajna a panelt én s etudom 8 milla helyett 12 milláért, pedig kb nekem már annyiban tuti van

2010. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jahhh hát sztem félk millát ne sajnálj rá, az nem vészes kidobás
2010. júl. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jesszusom, akkor még örülök, hogy eddig nem kezdtem bele a dologba. Én nem akarok pénzt kidobni, jól elvagyunk egy nem túl szép lakásban is. A parketta nagyon drága,az olcsó csempe önmagában nem, csak a felrakatása - gondolom.
2010. júl. 9. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Lelakottan, olcsó, áron alul sokkal könnyebb eladni. Aki panelt vesz, jellemzően azért teszi, mert minél olcsóbban akar lakáshoz jutni, mert másra nincs pénze.

Nekünk van egy felújított panellakásunk. A fürdőszoba, előszoba, konyhából minden ki lett dobva. Még a vezetékeket csöveket is újra cseréltettük. A szobákban is a padló, tapéta, festés új. A lakás 1. emeleti, már évek óta nem tudjuk még annyiért se eladni, mint amennyiért a környéken lelakottabb, műanyagpadlós, rozsdás kádas 10. emeletieket árulnak.

Ingatlanosok hívogatnak folyamatosan és rá akarnak dumálni, hogy kevesebbért áruljuk, mint amennyiért 9 éve vettük romosan a alkást. Pedig akkor még jóval lejjebb voltak az ingatlanárak.

Szóval szerintem nem éri meg felújítani, főleg ha panel.

2010. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is panelszerű lakásom van, de én költöttem rá rendesen, mert legalább 10 évig szeretnék még itt élni.


mi anno direkt lelakottat kerestünk, mert nagyon egyedi ízlésem van. így lehetett volna akármilyen szépen felújítva a lakás, nekem akkor sem kellett volna.


anno 12ért vettük, kb 3 millát beletettünk konyhabútorral mindennel együtt, de simán el tudnám adni 17ért is!


de ha valaki idejön, és 20at ajánl, akkor sem adnám el, mert annyira a szívemhez nőtt :D


szóval ne újítsd fel, max egy kis rendbetétel. anyagilag, és érzelmileg is jobban jársz.

inkább kezdjetek el minél jobban spórolni, mert a kertes ház nem olcsó mulatság.

2010. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most próbálom árulni a lakást, felújítani nincs pénzem, úgyhogy vagy elviszik így ahogy van, vagy maradok. Sajna inkább az utóbbi, mert érdeklődés nulla, pedig jó helyen lévő, jó elosztású lakás.
2010. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11:07 vagyok.

Ha ennyire a számokat nézzük, mi 2001-ben vettük a lakást 6,5M-ért. Nem tudom mennyit költöttünk rá, mert nem tartottam számon. Most olyan 7,5-7,8-ért árulnám, de nem kell senkinek. Pedig ha csak a 9 év inflációját nézzük, még olyan állapotban is ahogy vettük, bőven meg kéne érnie ennyit.

És mindezt Budapesten, ELTE-től, BME-től tömegközlekedéssel fél órányira.

Mondjuk lakótelepi, elég proli környék, de ennyiért az ember ne várjon csodákat. A cigusok szerencsére annyira nem jellemzőek. Mindenesetre ha most költöznék és választhatnék, hogy ennyi pénzért ide jövök-e vagy valami VIII., X. kerületi putriba, mondjuk Hős utca és környéke, akkor nem kérdés, hogy ezt választanám.

2010. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!