Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobilklíma jó választás-e...

Mobilklíma jó választás-e ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy szerencsére csak max 1 hónap, amikor a házban elviselhetetlen meleg van, többnyire akkor is éjjel pont ki lehet szellőztetni, ugyebár családi ház, faluban. Nem is hőmérséklettel van bajom, hanem ha befülled a szoba, hatalmas a pára. Mobilklíma jöhetne számításba, a cserépkályha kéményajtajába raknám a gégecsövet, így fúrni se kéne. Persze tisztában vagyok vele, hogy hangos, s nem olyan hatékony, mint egy Split. De mivel családi ház, s nincsenek bent 40 fokok, talán boldogulna valamennyire. Ha már a fülledtséget megszünteti, már jó, nem kell jégverem.
2019. jún. 23. 01:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Kádárkocka a ház, az egyik nagyszobába raknám, ami 4.5x4.5-ös.
2019. jún. 23. 01:48
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem mobilklímát akkor szabad venni ha rendis split klímát valamiért nem lehet beszerelni. És nincs más lehetőség. De gondolom ez olcsóbb azért szeretnéd.
2019. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem vennék mobil klímát. Először is, ami valamivel hatékonyabb, az drágább is. Akkor már egy olcsóbb split klíma, ami nem hangos és nem zabálja úgy az áramot, valamint tényleg le is hűt.

Egyre forróbbak a nyarak, egészen biztosan kihasználnád a jövőben is.

Ha pedig jobb minőséget veszel, fűteni, párátlanítani is tudsz vele azokban a hónapokban, amikor még nem kell igazán döngetni a fűtést a kályhában.

2019. jún. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Kb. 30ezerért vettem vagy 5 éve egy újszerű mobilklímát, ami a hálószobát 30-60 perc alatt úgy lehűti, hogy fázni lehet benne.

Nem dobtam ki százezreket egy split klímára, és nem dobtam ki további 60-80ezret egy rabló klímás munkadíjára sem.

Ma sem tennék máshogy.


(...és nem annyira hangos mint állítják sokan.)

(...és pont úgy tud párátlanítani is mint a másik.)

2019. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire hangos, azt fajtája válogatja. A kompresszor forró levegőjének kivezetésére aligha jó a cserépkályha, mert inkább visszaáramlik a benyomott levegő és teljesen lakhatatlan lesz a szoba. Inkább az egyik ablakszárnyat kellene átalakítani pl. farostlemezzel, amire egy megfelelő méretű lyukat kell vágni a kivezető csőnek.

Én a nyaralónkban hasonlóan biztosítom a megfelelő hőmérsékletet (a padlástérbe vezető feljárat mellett van a mobilklíma). Kb. fél napi üzemelés során kb. 5 liter kondenzvíz keletkezik (amit vödörben gyűjtök).

2019. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként tudomásom szerint a mobil klíma nagyon jól kiszárítja a levegőt, állítólag egy Split klímánál is nagyobb hatékonysággal. Szerencsére a háznak nincs baja, mielőtt valaki arra gondol, télen jó száraz, viszont ebben az időben elviselhetetlenül fülledt. Persze a split lenne a legjobb, de a szerelési költségből veszek még egy mobil klímát.
2019. jún. 24. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!