Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek, hogy sikerült külföldre...

Kinek, hogy sikerült külföldre költözni?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább most csak elméleti,de eljátszottam már jó párszor a gondolattal,hogy milyen lehet azoknak,akik mindent itt hagyva kimentek külföldre. Leginkább most még csak a tapasztalatok érdekelnének. Nekem a két álomcél Amerika,meg Anglia volt,tudom,egyik se könnyű,főleg az előbbi(zöldkártya stb.),bár néha hallom,az utóbbi sem,de akik kijutottak érdekelne,hogy sikerült. Hogy indultatok neki? Milyen kint az élet? Nehéz kint beilleszkedni? Kinek mennyire volt jó az angol nyelvtudása,mikor kiment? Tök egyedül mentetek,vagy családdal/barátokkal/párral? Illetve tudom,valószínűleg nevetséges a kérdés,de ugye olvastam sokszor,hogy írják,nem kevés pénz kell ahhoz,hogy ki tudjon az ember menni,de volt olyan,aki kockáztatva úgy ment ki kb,hogy kicsit mint a filmekben,hogy fogta magát „vitt két bőröndöt és nekiindult az úti célnak” (nyilván nem 0 forinttal,de mondjuk nem is milliókkal),vagy ez ebben a formában,hogy fogom a bőröndöt és megyek csak a filmekben létezik? Egyébként nem csak a fent említett két hely érdekel,természetesen mindenki történetére kíváncsi vagyok,aki külföldre költözött,legyen az bárhol.


Nem tudom,jó kategóriába írtam-e egyébként. És elnézést,ha kicsit hülyén fogalmaztam meg.

22/L



2019. júl. 10. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem akik ide írnak, azok nem költöztek külföldre.

Aki meg kint dolgozik, az nem ér rá gyakorizni, hajtja a melót, hogy minél hamarabb jöhessen haza.

Erre a kérdésre jobb felület a Facebbok.


Amúgy te mit szeretnél csinálni akárhol/bárhol?

Mihez értesz, mi a képesítésed?

Mert kurrens szakma esetén kapkodnak utánad, mosogatni meg takarítani kár gyűjtened egy millát (ennyi minimum kell) hogy kimehess

2019. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Ha biztos munkahelyre mész is kelln 1.5 milla az 1. Fizetésig
2019. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A kérdés nem nevetséges, sőt korrekt és érdekkes. Nyilván egy vadidegen külföldi helyen számos buktató lehet. Akik kimennek, többnyire külföldi rokonok/barátok segítségével teszik azt, esetleg előre megtervezett munkalehetőség végett. A nagy semmibe egyedül kimenni azért valljuk be elég necces. Két dolog ami fontos, munkahely és szállás. Kimenni külföldre munka miatt releváns, vagy ha a körülmények eleve ezt lehetővé teszik. A nyelvtudás is fontos, bár idővel bele lehet rázódni. A másik ami felvetődik, van -e odakinn az embernek társasága, jól érzi -e magát ott az illető. Mégiscsak a szülőföld, ami az igazi otthont jelenti, nem egészséges az sem, ha tartósan kint van az ember nincstelenként. Persze ez személyiségfüggő, ki mennyire tud beilleszkedni, szocializálódni egy adott térségbe, akár eltérő kultúrák esetén is. Saját döntés/lehetőség kérdése.
2019. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek! Huh hát látom akkor ezt a nagy kezdőtőket nem lehet "megúszni".


Kedves #1 válaszoló. Dekoratőrként végeztem. Kirakatrendezőként/visual merchandiser, de leginkább rendezvény(főként esküvői) dekoratőrként szeretnék elhelyezkedni.

2019. júl. 10. 21:58
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Bocsánat,hogy neked nem reagáltam,de valószínű pont akkor írtál mikor én meg a választ írtam,így már csak később láttam a valaszod. Igen ez a baj,nekem nincsenek ismerősök,rokonok kint. Ha lennének,biztos jelentősen könnyebb lenne,sőt talán akkor nem elméleti kérdésként tenném ezt fel,hanem biztosabb elhatározással megpróbálnék nekivágni.
2019. júl. 10. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Ezzel a végzettséggel az USA-ban tudod sz@rrá keresni magadat a dollármilliós esküvőkön.

(Sajnos elengedhetetlen lesz ehhez egy férj is onnan.)

2019. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves 1# Én Írországban dolgozom és néha folnezek ide de láttam

de láttam mar itt másokat is.

Muszáj volt ki jönnöm , azóta sem bántam meg, de segítség nélkül nagyon nehéz.

2019. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én és a férjem ismerős nélkül, két bőrönddel költöztünk ki külföldre két éve. Nyilván sokat olvastunk arról, hogy mi hogyan működik az országban, de konkrétan mindent kettőnknek kellett kitalálni. Mosogatással, ügyfélszolgálati munkával kezdtük, kb. egy év volt, mire kiverekedtük magunkat ebből és ha nem is eredeti szakmában, de ahhoz közel helyezkedtünk el. Szóval nem lehetetlen ismerős és munka nélkül sem, de nagyon nehéz. Vagyis nekünk az volt.
2019. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Még meg sem volt a szakmám, már volt munkahelyem, és nagyon örültem neki. Két évig húztam is ott, tetszett a hely többé - kevésbé, és eltudtam képzelni hogy sokáig ott maradjak, viszont a hónap huszadik napja körül nem volt már semmi pénzem, alig volt mit főzni, és munkába alig tudtam eljutni. Megelégeltem és kerestem egy jó állást Németországban, másnapra már le is beszéltem az ottani üzemvezetővel, hogy megyek. Előtte nap bevásároltunk egy hónapra a feleségemmel, hogy legyen minden otthon nekik, és elmentem Németországba a maradék 30 ezer forintomból, és egy teli tank benzinnel egy rozsdás 27 éves opellel. Nagyon pozitív volt ahogy fogadtak, még egy kevéske pénzzel is segítettek hogy legyen miből élnem az első fizetésig, amit nem kellett visszaadjak. Egy hónapra rá kihoztam a családom az új albérletbe. Ez 4 éve lassan, még mindig ugyanott vagyok, ahova kijöttem, megbecsülnek, megfizetnek, és nyugodtan tudjuk élni az életünket. Nem máról a holnapra, hanem jelentős tartalékot halmoztunk fel, van egy új autónk, és boldogak vagyunk.
2019. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkinek,jó volt őket olvasni,ment a zöld kéz mindenhol!:)


#6-os

Igen azt néha én is szoktam nézni ilyen esküvős műsorokban,hogy milyen bazinagy esküvőket szoktak ott csinálni,csak hát igen a zöldkártya a probléma az USA-val(bár a zöldkártya lottónak már elkezdtem utána olvasni,de még nem sokat).Azt nem kockáztatnám meg,hogy "csak" a vízumért hozzámenjek egy idegenhez! Akkor inkább Anglia fele nézelődöm!:D

2019. júl. 14. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!