Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mindig is nagy üveg felületű...

Mindig is nagy üveg felületű nappalit képzeltem el, erre most, hogy valóra válik az álmunk kiderült, hogy Páromnak nem tetszik. Egyikünk sem akar engedni, mit csináljak? Nektek lett nagy ablak? Széles ablakpárkány? Szeretitek?

Figyelt kérdés
Már teljesen felemészt ez az egész. Általában egy az ízlésünk,de pl.ebben abszolút nem tudunk megegyezni és szerintem ez nem épp egy kis kaliberű dolog.

2019. aug. 22. 13:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

9-es vagyok

... vagy már csak elege van a pénzkiadásból.

2019. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére az én feleségem nem akart ilyesmit. Neki kell pucolni az ablakokat. 16 m2-re van 140x150 cm-es ablak. Bőven elég. Van 5 szoba konyha, szárító, stb. Mire ezeket végig pucolja bőven elege van az egészből. Széles párkányra én virágokat teszek. Nem üldögélek az ablakban. Próbáljátok megbeszélni. 30 év házasságom alatt rendszeresen bebizonyosodott, hogy a feleségemnek jobb az ízlése, viszont a praktikusságban, műszaki megoldások kiválasztásában mindig nekem volt igazam. Mi autó vásárláson vitatkoztunk sokáig 20 éve. Váltig meg akart venni egy autót, hiába mondtam, hogy azzal a típussal ráfizetünk. 2 hét után meguntam, hogy este azzal feküdtem, reggel azzal keltem, hogy ebben a házban neki nincs szava. Mondtam rendben, megvesszük. De ha 1 éven belül az árának a 20%-át a javítására költjük, akkor soha többet nem választhat autót, csak a színt. Belement. 2 év múlva eladtuk, annyit költöttünk rá, a gatyánk ráment, arra az okádékra. Azóta én veszem az autókat, Ő választ színt. Nincs semmi gond. Tehát beszéljétek meg. Biztosan van oka, hogy a párod, miért ellenzi. Mellesleg én is ellenezném.
2019. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy próbáltok segíteni.

Tudjátok, ezt a házat úgy vettük, hogy a falak álltak és kb. ennyivel vagyunk előrébb attól, mintha a nulláról építkeznénk. Az elrendezése nagyon jó, csak pár falat bontottunk ki. Most következik majd a nyílászárók megvétele. Tehát ezt mindenképpen csináljuk.

Nincsen semmi ilyen konkrét érve csupán annyi, hogy nem tetszik. Én is furcsállom, mert amúgy tényleg nagyon egyezik az ízlésünk. Nem értem.:(

2019. aug. 22. 15:15
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

"De aztán mondtam azt, hogy akkor a két meglévő ablakból legyen egy nagy csinàlva,az se volt jó."

Mondjuk azt megértem, hogy ez nem tetszett neki, tekintettel a tetemes költségre amit a kiváltás okozott volna.

A többiben simán lehet dűlőre jutni, ha a fűtés lehetővé teszi a padlóig is kibonthatjátok, nem egy ökör többlet költség.

2019. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nem a költség tartja vissza ez biztos.

Egyébként ez előtt az ablakok előtt lesz majd a kanapé. Tehát tulajdonképpen nem is látná az ablakok alját. Én sem,de nyilván még tágasabb, világosabb lenne a nappali légtere. Hiába mondom, hogy a kanapé csak egy kicsit jönne el a faltól és nem csak emiatt, hanem ha maradnak a jelenlegi normál ablakok, akkor se szeretnék a falra bútort tolni. Szeretnék kényelmesen a fal és a kanapé között is majd felmosni, eljárni, függönyt vagy redőnyt húzni stb. De ezt az 50cm-t sem támogatja. Sőt még a másik falra is teljesen rátolná a kanapét. Én meg eddig térben képzeltem el, van is rá hely bőven.

2019. aug. 22. 15:30
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

#13

Lehet, hogy úgy érezné, hogy egy akváriumban él és a körbe szomszédok közül csak az nem látna be az éltetekbe, aki nem akar.

Ennek nincs köze az ízléshez, inkább a magánéletetek védelméhez, csak talán nem fogalmazódott így meg benne, csak azt tudja, hogy nem akarja.

2019. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%

"De ezt az 50cm-t sem támogatja."

Tényleg váljatok el! Még most!

2019. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16! Pont ezt akartam még leírni a 13-as kommentemben, hogy de ismerem és ez is zavarhatja. Bár azt gondolom a normál méretű ablakon is ugyanúgy belátni (vagyis be nem látni - csak az udvarról). Amennyivel nagyobb ablakkal megelégednék,azt úgyis kitakarja a kanapé, szóval nem értem.

S ugye ez a kanapé elhelyezés is most derült ki, hogy eddig ugyanarra a két falra mutogattunk, hogy ott lesz a kanapé, de mégsem ugyanúgy képzeltük, mint az kiderült.

Így leírva olyan piszlicsáré dolognak hangzik és mondjátok is ha túlreagálom de ez szerintem nem kis dolog. Próbálom próbálom,de nem tudom elképzelni normál ablakokkal...stb. Párom meg fordítva.

2019. aug. 22. 15:53
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

"... eljárni, függönyt vagy redőnyt húzni stb..."

Ha úgyis függönyt akarsz rátenni, pluszban eléje 50 centire a kanapét, akkor tényleg felesleges munka és pénzkidobás a földig érő ablak. Csak a gond lenne vele, pedig ahogy írod, még csak nem is látnátok.

Az ilyen nagy panoráma falak/ablakok függöny nélkül a szépek.

2019. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
35%

Hát a "csak"-kal valóban nehéz vitázni. Nem irigyellek, mert ma már minden modern ház úgy épül, hogy minél több fény jöjjön be, hisz annál szebb. De ha ő kádárkockát akar kis lőrésekkel, akkor legyen, bár eladásnál biztosan sokat nyomna később a latba.

Anyósomék most vettek egy régi házat, az első dolguk az volt, hogy kibontották a nappali ablakot és betettek egy hatalmas teraszajtót, mellé meg még egy földig érő üvegablakot a helyére.

2019. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!